Definicja Ad server co oznacza. Czym jest do organizacji i nadzorowania emisji bannerów reklamowych.

Czy przydatne?

Definicja Server Ad

Co to jest AD SERVER oprogramowanie działające po stronie serwera wykorzystywane do organizacji i nadzorowania emisji bannerów reklamowych na stronach WWW. Ad server pozwala precyzyjnie planować kampanie internetowe – zwłaszcza tak zwany targetowanie reklam (wyświetlanie bannerów odpowiadających tematycznie profilowi użytkownika). Dostarcza również szczegółowych raportów na temat powodzenia kampanii, w tym na przykład parametry skuteczności poszczególnych bannerów. By zastosowanie ad servera odniosło właściwy skutek, musi on współdziałać z bogatą bazą danych o użytkownikach. W tym celu spore serwisy internetowe posługują się rozmaitymi technikami śledzenia działań osób odwiedzających strony WWW. Przeważnie użytkownik identyfikowany jest poprzez plik cookie umieszczany na jego dysku twardym w trakcie pierwszej wizyty albo poprzez adres IP komputera. W trakcie następnego wejścia do serwisu ad server rozpoznaje już użytkownika i opierając się na jego profilu zapisanego w bazie danych podejmuje decyzję o tym, jaką reklamę mu zaprezentować. Nie jest więc przypadkiem, iż interesując się na przykład muzyką „podejrzanie” regularnie widzimy na stronach portali bannery namawiające do zakupu płyt czy kaset. Odpowiednikiem produktu typu ad server jest Accipiter Ad Server spółki Engage, stosowany między innymi poprzez portal Onet.pl.
Wielkie bazy danych o użytkownikach (w razie większych serwisów liczące miliony wpisów) są z jednej strony mocnym narzędziem marketingowym, z drugiej budzą poważne obawy powiązane z ochroną danych osobowych. Najpierw 2000 roku w stanie Michigan wszczęte zostało postępowanie przeciw potentatowi na rynku kampanii internowych i równocześnie producentowi ad serwerów – spółce Doubleclick. Zastrzeżenia wzbudziło w pierwszej kolejności umieszczanie w komputerach użytkowników plików cookie – naturalnie bez ich wiedzy i zgody. Doubleclick obsługuje aktualnie niemal 1,5 tys. witryn (między innymi serwisy AltaVista i CNN)
Definicja ATDS:
Co to jest Aiborne Tactical Data Mechanizm) – skrótowa nazwa amerykańskiego napowietrznego taktycznego wojskowego mechanizmu informatycznego. Mechanizm ATDS jest poświęcony do osłony floty morskiej albo ad server co znaczy.
Definicja Aiken Howard Hathaway:
Co to jest informatyk i prof. amerykański, inż. elektryk; współkonstruktor jednej z pierwszych automatycznych maszyn cyfrowych na świecie – „MARK-1″, którego idea oparta została na koncepcjach Ch. Babbage‘a ad server krzyżówka.
Definicja Agent:
Co to jest uruchomiona na urządzeniu obsługiwanym poprzez protokół SNMP. Aplikacja agenta jest przedmiotem operacji związanych z zarządzaniem. Komputer, na którym działa oprogramowanie agenta SNMP, jest także ad server co to jest.
Definicja ANSI.SYS:
Co to jest systemowy określany także jako sterownik urządzeń. Za jego pomocą możliwe jest modyfikowanie ustawień klawiatury i monitora – na przykład zmiana formatu i koloru wyświetlanego tekstu czy tła ad server słownik.
Definicja Asynchroniczna Transmisja:
Co to jest gdzie czas między przesłaniem znaków może być różny. Innymi słowy nie używa się sygnału zegarowego, ale sterowanie transmisją dzieje się poprzez bit startu najpierw każdego znaku i poprzez jeden albo ad server czym jest.

Czym jest Ad server znaczenie w Słownik Internet A .