Słownik ZWIERCIADŁA co to znaczy? Słownik kompletnie odbijają padające na nie światło. Dobrymi z.

Czy przydatne?

Co to jest Zwierciadła

Definicja z ang. reflective, z niem. reflektierende.

Co to znaczy ZWIERCIADŁA: (LUSTRA) - powierzchnie, które prawie kompletnie odbijają padające na nie światło. Dobrymi z. są wypolerowane powierzchnie metalu albo szkła. Z. można podzielić na płaskie i zakrzywione. Do ekipy z. zakrzywionych można zaliczyć: zwierciadło kuliste, zwierciadła paraboloidalne (paraboliczne), zwierciadło elipsoidalne (eliptyczne) i zwierciadła hiperboloidalne (hiperboliczne). Z. wszystkich typów znajdują wykorzystanie w różnorodnych układach optycznych, od reflektorów samochodowych przez różnego rodzaju urządzenia oświetlające (kondensory), aż do gigantycznych teleskopów astronomicznych, gdzie nie występuje skażenie obrazu wywołane aberracją chromatyczną
Definicja ZJAWISKO JOULE´A-THOMSONA:
Co to jest zachodzące dla gazów rzeczywistych. Dla gazu doskonałego, rozprężenie adiabatyczne, gdzie gaz wykonuje pracę zewnętrzną kosztem swej energii wewnętrznej, prowadzi zawsze do obniżenia temp zwierciadła co znaczy.
Definicja ZASADA ZACHOWANIA PRACY NA MASZYNACH PROSTYCH:
Co to jest zobacz RÓWNIA POCHYŁA, WIELOKRĄŻEK zwierciadła krzyżówka.
Definicja ZŁĄCZE P N:
Co to jest półprzewodnika, gdzie można wyróżnić dwa sąsiadujące obszary, nie mniej jednak jeden z nich jest typu p, a drugi typu n. Złącze takie uzyskuje się poprzez odpowiednie rozmieszczenie domieszek zwierciadła co to jest.
Definicja ZASADA ZACHOWANIA PĘDU.:
Co to jest działające między elementami złożonego układu fizycznego nie mogą zmienić całkowitego pędu układu. Jako prosty przykład stosowalności z.z.p. można przytoczyć zderzenie kul: a) sprężyste: b zwierciadła słownik.
Definicja ZASADA ZACHOWANIA MOMENTU PĘDU.:
Co to jest pędu (kręt) układu izolowanego jest wielkością stałą. Układem izolowanym jest tutaj układ, na który nie działają zewnętrzne momenty sił: Kręt jest stały co do wartości i kierunku. Niezłą ilustracją z zwierciadła czym jest.

Czym jest ZWIERCIADŁA znaczenie w Słownik fizyka Z .