Słownik ZASADA EKWIPARTYCJI ENERGII (RÓWNEGO PODZIAŁU ENER co to znaczy? Słownik równowagi.

Czy przydatne?

Co to jest ZASADA EKWIPARTYCJI ENERGII (RÓWNEGO PODZIAŁU ENER

Definicja z ang. Energy equipartition principle (EQUAL DISTRIBUTION ENER, z niem. Energie equipartition Prinzip (EQUAL DISTRIBUTION ENER.

Co to znaczy ZASADA EKWIPARTYCJI ENERGII (RÓWNEGO PODZIAŁU ENER: W układzie znajdującym się w stanie równowagi termodynamicznej na każdy stopień swobody cząsteczki przypada średnio taka sama liczba energii. k = R/NA - stała Boltzmanna; R - stała gazowa; NA - liczba Avogadro; T - temp. bezwzględna. Zasada ta jest zasadą fizyki klasycznej, wyraża hipotezę niezależności różnych rodzajów ruchów cząsteczek od siebie (por. liczba stopni swobody cząsteczki)
Definicja ZASADA ZACHOWANIA PRACY NA MASZYNACH PROSTYCH:
Co to jest zobacz RÓWNIA POCHYŁA, WIELOKRĄŻEK zasada ekwipartycji energii (równego podziału ener co znaczy.
Definicja ZAŁAMANIE FAL:
Co to jest obserwowane wtedy, gdy fala przechodzi z jednego ośrodka do drugiego. Kąt α wyróżniony na rysunku nazywa się kątem padania, a kąt β - kątem załamania. Z racji na różne prędkości rozchodzenia się fal zasada ekwipartycji energii (równego podziału ener krzyżówka.
Definicja ZASADA NIEOKREŚLONOŚCI (NIEOZNACZONOŚCI) HEISENBER:
Co to jest prowadzi do wniosku, iż nie można równocześnie wyznaczyć precyzyjnie położenia cząstki x i jej pędu px. Nieokreśloność położenia cząstki Δx i pędu Δp związana jest z.n.H. ΔxΔp ≈ h Zachodzi także zasada ekwipartycji energii (równego podziału ener co to jest.
Definicja ZAŁAMANIE ŚWIATŁA:
Co to jest zachodzące na granicy dwóch ośrodków przeźroczystych, gdzie światło rozchodzi się z wieloma prędkościami. Droga światła od punktu A do B poprzez granicę dwóch ośrodków Ośrodek, gdzie szybkość fazowa zasada ekwipartycji energii (równego podziału ener słownik.
Definicja ZDOLNOŚĆ EMISYJNA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE CIEPLNE zasada ekwipartycji energii (równego podziału ener czym jest.

Czym jest ZASADA EKWIPARTYCJI ENERGII znaczenie w Słownik fizyka Z .