Słownik WOLTOMIERZ co to znaczy? Słownik pomiaru napięcia elektrycznego. Gdyż w. jest włączany.

Czy przydatne?

Co to jest Woltomierz

Definicja z ang. VOLTMETER, z niem. VOLTMETER.

Co to znaczy WOLTOMIERZ: przyrząd pomiarowy wykorzystywany do pomiaru napięcia elektrycznego. Gdyż w. jest włączany równolegle do źródła mierzonego napięcia, jego opór wewnętrzny powinien być jak największy. Sporym oporem charakteryzują się w. elektrostatyczne ( elektroskop), których czułość nie jest zbyt spora i dlatego nadają się do mierzenia raczej sporych napięć. Sporą czułością i sporym oporem wewnętrznym charakteryzują się w. elektroniczne z odczytem cyfrowym albo wskazówkowym. Klasyczną postacią w. jest czuły miernik natężenia prądu (mikroamperomierz) z szeregowo włączonym opornikiem (posobnikiem) o dużej wartości oporu elektrycznego. Jeżeli zakres pomiarowy mikroamperomierza wynosi Im, a jego opór wewnętrzny Rw, to wartość oporu elektrycznego opornika szeregowego można wyliczyć ze wzoru (II prawo Kirchhoffa; prawa Kirchhoffa): U = ImRm + ImRms stąd: gdzie Um - max. wartość (zakres mierzonego napięcia). Jeżeli przyjąć następujące wartości występujących we wzorze parametrów: Um = 100 V, Im = 100 μA, Rw = 200Ω, to wartość oporu szeregowego wyniesie: W sumie opór wewnętrzny w. wyniesie R = 1,0002 MΩ. Opór w. będzie tym większy, im większa jest czułość użytego mikroamperomierza. Czuły mikroamperomierz z przełączalnym zestawem boczników ( bocznik) i oporników szeregowych stanowi podstawę konstrukcji miernika uniwersalnego
Definicja WRZENIE:
Co to jest zachodzące w całej objętości cieczy. Wewnątrz cieczy tworzą się pęcherzyki pary nasyconej. Ciśnienie pary nasyconej równe jest ciśnieniu wewnątrz cieczy (ciśnienie zewnętrzne + ciśnienie woltomierz co to jest.
Definicja WSPÓŁCZYNNIK ROZSZERZALNOŚCI LINIOWEJ:
Co to jest zobacz ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA woltomierz definicja.
Definicja WYCHWYT ELEKTRONU:
Co to jest zobacz PRZEMIANA woltomierz co znaczy.
Definicja WSPÓŁCZYNNIK PRZEWODNICTWA CIEPLNEGO:
Co to jest zobacz PRZEWODZENIE CIEPŁA woltomierz słownik.
Definicja WIDMO FAL ELEKTROMAGNETYCZNYCH:
Co to jest elektromagnetycznych Wszystkie fale wchodzące w skład tego widma rozchodzą się w próżni z taką samą prędkością c. Różnią się one jedynie częstotliwościami, czyli i długościami fal. W.f.e. nie ma woltomierz znaczenie.

Czym jest WOLTOMIERZ znaczenie w Słownik fizyka W .