Słownik WŁOSKOWATOŚĆ co to znaczy? Słownik obniżenie (menisk wypukły) poziomu cieczy w rurkach.

Czy przydatne?

Co to jest Włoskowatość

Definicja z ang. CAPILLARITY, z niem. Kapillarität.

Co to znaczy WŁOSKOWATOŚĆ: podniesienie się (menisk wklęsły) albo obniżenie (menisk wypukły) poziomu cieczy w rurkach zanurzonych w cieczy. Zdarzenie tj. szczególnie widoczne w rurkach o małym promieniu - kapilarach (z łaciny capilus - włos). Wysokość podniesienia się cieczy w kapilarze można obliczyć korzystając ze wzoru na ciśnienie pod zakrzywioną powierzchnią cieczy powierzchnia kulista o promieniu R: r - promień rurki. Ciśnienie Δp jest równoważone ciśnieniem hydrostatycznym = ρ gh Zdarzenie w. wyjaśnia wsiąkanie cieczy do wnętrza ciał porowatych, na przykład: bibuła - atrament, ręcznik - woda, porowata cegła - woda, knot - nafta (nafta lampowa)
Definicja WIATR SŁONECZNY:
Co to jest w sposób ciągły z korony słonecznej. Koronę słoneczną tworzy obojętna elektrycznie plazma, składająca się raczej z protonów i elektronów. Protony i elektrony są więc kluczowymi składnikami w.s włoskowatość co znaczy.
Definicja WYBUCH TERMOJĄDROWY.:
Co to jest przeprowadziły Stany Zjednoczone w 1952 r. na atolu Eniwetok. Paliwem termojądrowym był ciekły deuter i tryt utrzymywany w stanie ciekłym potężnymi urządzeniami chłodzącymi. Zapalnikiem wytwarzającym włoskowatość krzyżówka.
Definicja WZÓR STEINERA:
Co to jest zobacz TWIERDZENIE O OSIACH RÓWNOLEGŁYCH włoskowatość co to jest.
Definicja WZÓR SOCZEWKOWY:
Co to jest zobacz SOCZEWKA włoskowatość słownik.
Definicja WOLTOMIERZ:
Co to jest wykorzystywany do pomiaru napięcia elektrycznego. Gdyż w. jest włączany równolegle do źródła mierzonego napięcia, jego opór wewnętrzny powinien być jak największy. Sporym oporem charakteryzują się w włoskowatość czym jest.

Czym jest WŁOSKOWATOŚĆ znaczenie w Słownik fizyka W .