Słownik ULTRADŹWIĘKI co to znaczy? Słownik większych niż 20 000 Hz. Znalazły sporo zastosowań.

Czy przydatne?

Co to jest Ultradźwięki

Definicja z ang. ULTRASOUND, z niem. ULTRASCHALL.

Co to znaczy ULTRADŹWIĘKI: fale akustyczne o częstotliwościach większych niż 20 000 Hz. Znalazły sporo zastosowań między innymi w echolokacji, defektoskopii, diagnostyce i terapii medycznej ( echosonda). Do wytwarzania u. przeważnie używane jest odwrotne zdarzenie piezoelektryczne, opierające na odkształceniu nie wszystkich monokryształów (na przykład kwarcu) albo adekwatnie uformowanych kształtek polikrystalicznych (ceramiki ferroelektryczne) pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego. Przyłożenie do takich przedmiotów szybkozmiennego pola elektrycznego skutkuje drgania mechaniczne i emisję fali ultradźwiękowej. Odbiór fali ultradźwiękowej jest możliwy dzięki prostemu zjawisku piezoelektrycznemu, tzn. dzięki pojawianiu się zmiennego napięcia elektrycznego na elektrodach przetwornika piezoelektrycznego. W defektoskopach i ultrasonografach rolę nadajnika i odbiornika fali ultradźwiękowej regularnie pełni ten sam przetwornik
Definicja UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW:
Co to jest pierwiastków chemicznych, odzwierciedlające okresowo powtarzające się własności chemiczne. Następny numer pierwiastka w układzie to liczba atomowa Z. Pierwiastki podobne pod względem chemicznym są ultradźwięki co znaczy.
Definicja UKŁAD ODNIESIENIA:
Co to jest zobacz RUCH ultradźwięki krzyżówka.
Definicja UKŁAD MENDELEJEWA:
Co to jest zobacz UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW ultradźwięki co to jest.
Definicja URZĄDZENIE CHŁODZĄCE:
Co to jest kosztem dostarczanej pracy pobiera ciepło ze zbiornika o niższej temp. T2 (wnętrze chłodziarki) i oddaje ciepło Q1 do zbiornika o temp. wyższej T1 (mieszkanie). Na podobnej zasadzie działa pompa ultradźwięki słownik.
Definicja UDAREMNIONE CAŁKOWITE WEWNĘTRZNE ODBICIE:
Co to jest zobacz Sukces TUNELOWY, CAŁKOWITE WEWNĘTRZNE ODBICIE ultradźwięki czym jest.

Czym jest ULTRADŹWIĘKI znaczenie w Słownik fizyka U .