Słownik TRANSOPTOR co to znaczy? Słownik emitujący światło i obiekt światłoczuły umieszczone we.

Czy przydatne?

Co to jest Transoptor

Definicja z ang. OPTOCOUPLER, z niem. OPTOCOUPLER.

Co to znaczy TRANSOPTOR: to jest para przedmiotów: obiekt emitujący światło i obiekt światłoczuły umieszczone we wspólnej obudowie. Są one sprzężone optycznie. Zazwyczaj stosuje się diodę elektroluminescencyjną i fototranzystor. Gdyż sygnał w t. jest przekazywany przy użyciu światła, więc obydwa przedmioty nie mają kontaktu elektrycznego - są izolowane galwanicznie. Izolacja w t. wytrzymuje napięcie do kilku kilowoltów
Definicja TELEOBIEKTYW:
Co to jest obiektyw, gdzie odległość ogniskowa jest większa od długości tubusa. W najprostszym przypadku t. jest układem soczewek skupiającej i rozpraszającej. W praktyce, w celu korekcji aberracji sferycznej i transoptor co to jest.
Definicja TRANZYSTOR:
Co to jest czynny obiekt obwodu elektrycznego. Bipolarny t. złączowy złożona jest z dwóch warstw półprzewodnika jednego typu, przedzielonych cienką warstwą półprzewodnika typu przeciwnego. Można wiec mówić o transoptor definicja.
Definicja TRANSFORMACJA GALILEUSZA:
Co to jest transformacja (przekształcenie) wiążąca ze sobą wyniki pomiarów wykonanych poprzez obserwatorów znajdujących się w dwóch inercjalnych układach odniesienia poruszających się względem siebie z transoptor co znaczy.
Definicja TRZY WEKTORY MAGNETYCZNE.:
Co to jest płynący poprzez długi, ściśle nawinięty solenoid, wytwarza w jego wewnętrznej części jednorodne pole magnetyczne, którego indukcję można obliczyć korzystając z prawa Ampere´a: gdzie - całkowite transoptor słownik.
Definicja TRYT:
Co to jest promieniotwórczy izotop wodoru o liczbie masowej A = 3. Czas połowicznego zaniku T˝ = 12,262 lat. T. powstaje w atmosferze w konsekwencji oddziaływania z promieniowaniem kosmicznym; powstaje także w transoptor znaczenie.

Czym jest TRANSOPTOR znaczenie w Słownik fizyka T .