Słownik TERMODYNAMICZNY PROCES CYKLICZNY (KOŁOWY) co to znaczy? Słownik układu jest identyczny ze.

Czy przydatne?

Co to jest TERMODYNAMICZNY PROCES CYKLICZNY (KOŁOWY)

Definicja z ang. Thermodynamic cyclic process (WHEEL), z niem. Thermodynamischen Kreisprozess (RAD).

Co to znaczy TERMODYNAMICZNY PROCES CYKLICZNY (KOŁOWY): mechanizm cykliczny, gdzie stan końcowy układu jest identyczny ze stanem startowym. Energia wewnętrzna układu nie ulega zmianie. Mechanizmy te przedstawiamy zazwyczaj na wykresie p = p(V). - CYKL PROSTY. - Obieg cyklu na wykresie p = p(V) jest zgodny z ruchem wskazówek zegara. Układ wykonuje pracę kosztem pochłoniętego z zewnątrz ciepła. Cykle te wykorzystuje silnik cieplny. - CYKL ODWROTNY. - Obieg cyklu jest przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Układ pobiera ciepło dzięki wykonanej nad układem pracy. Cykl ten używany jest w urządzeniach chłodzących i pompach cieplnych
Definicja TRZY WEKTORY MAGNETYCZNE.:
Co to jest płynący poprzez długi, ściśle nawinięty solenoid, wytwarza w jego wewnętrznej części jednorodne pole magnetyczne, którego indukcję można obliczyć korzystając z prawa Ampere´a: gdzie - całkowite termodynamiczny proces cykliczny (kołowy) co znaczy.
Definicja TARCIE WEWNĘTRZNE:
Co to jest zobacz TARCIE termodynamiczny proces cykliczny (kołowy) krzyżówka.
Definicja TURBINA PAROWA:
Co to jest gdzie energia cieplna pary wodnej ulega przemianie na energię ruchu obrotowego. Para wodna uzyskana w kotle pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temp. jest kierowana poprzez zespół dysz na łopatki termodynamiczny proces cykliczny (kołowy) co to jest.
Definicja TERMISTOR:
Co to jest półprzewodnikowy, którego opór zależy nieliniowo od temp.. Z racji na charakter zależności temperaturowej odznacza się: - Termistory NTC (z angielskiego: Negative Temperature Coefficient). Opór tego termodynamiczny proces cykliczny (kołowy) słownik.
Definicja TESLA NIKOLA:
Co to jest elektryk. Pochodził z Chorwacji. Wyjechał do USA (1884). Był konstruktorem maszyn elektrycznych. Upowszechnił wykorzystanie prądu zmiennego w technice. Zbudował radiostację. W r. 1891 wynalazł termodynamiczny proces cykliczny (kołowy) czym jest.

Czym jest TERMODYNAMICZNY PROCES znaczenie w Słownik fizyka T .