Słownik TEMPERATURA DEBYE´A co to znaczy? Słownik vmax drgań sieci krystalicznej (zobacz fonony.

Czy przydatne?

Co to jest A Debye Temperatura

Definicja z ang. Debye temperature, z niem. Debye-Temperatur.

Co to znaczy TEMPERATURA DEBYE´A: związana jest z max. częstotliwością vmax drgań sieci krystalicznej (zobacz fonony). gdzie h - stała Plancka, k - stała Boltzmanna. Dla bardzo niskich temperatur ciepło molowe ciał stałych jest proporcjonalne do
Definicja TOPNIENIE:
Co to jest ciała stałego o strukturze krystalicznej w ciecz. W ciele stałym wiązania pomiędzy atomami albo cząsteczkami warunkują regularne ich ułożenie w sieci krystalicznej. Cząsteczki drgają wokół położeń temperatura debye´a co to jest.
Definicja TERMISTOR:
Co to jest półprzewodnikowy, którego opór zależy nieliniowo od temp.. Z racji na charakter zależności temperaturowej odznacza się: - Termistory NTC (z angielskiego: Negative Temperature Coefficient). Opór tego temperatura debye´a definicja.
Definicja TELEOBIEKTYW:
Co to jest obiektyw, gdzie odległość ogniskowa jest większa od długości tubusa. W najprostszym przypadku t. jest układem soczewek skupiającej i rozpraszającej. W praktyce, w celu korekcji aberracji sferycznej i temperatura debye´a co znaczy.
Definicja TRANSFORMATOR:
Co to jest wykorzystywane do zmiany napięcia prądu zmiennego dzięki zjawisku indukcji wzajemnej. Na rdzeniu wykonanym z miękkiego ferromagnetyka nawinięte jest uzwojenie pierwotne o liczbie zwojów n1 i temperatura debye´a słownik.
Definicja TESLA NIKOLA:
Co to jest elektryk. Pochodził z Chorwacji. Wyjechał do USA (1884). Był konstruktorem maszyn elektrycznych. Upowszechnił wykorzystanie prądu zmiennego w technice. Zbudował radiostację. W r. 1891 wynalazł temperatura debye´a znaczenie.

Czym jest TEMPERATURA DEBYE´A znaczenie w Słownik fizyka T .