Słownik TELEOBIEKTYW co to znaczy? Słownik odległość ogniskowa jest większa od długości tubusa. W.

Czy przydatne?

Co to jest Teleobiektyw

Definicja z ang. TELEPHOTO, z niem. TELE.

Co to znaczy TELEOBIEKTYW: długoogniskowy obiektyw, gdzie odległość ogniskowa jest większa od długości tubusa. W najprostszym przypadku t. jest układem soczewek skupiającej i rozpraszającej. W praktyce, w celu korekcji aberracji sferycznej i chromatycznej stosuje się układy soczewek. Przedstawiony na rysunku teleobiektyw zwierciadlany jest znany jako teleskop Cassegraina
Definicja TOPNIENIE:
Co to jest ciała stałego o strukturze krystalicznej w ciecz. W ciele stałym wiązania pomiędzy atomami albo cząsteczkami warunkują regularne ich ułożenie w sieci krystalicznej. Cząsteczki drgają wokół położeń teleobiektyw co to jest.
Definicja TRANSOPTOR:
Co to jest przedmiotów: obiekt emitujący światło i obiekt światłoczuły umieszczone we wspólnej obudowie. Są one sprzężone optycznie. Zazwyczaj stosuje się diodę elektroluminescencyjną i fototranzystor. Gdyż teleobiektyw definicja.
Definicja TWIERDZENIE O OSIACH RÓWNOLEGŁYCH.:
Co to jest okres bezwładności bryły sztywnej względem osi przechodzącej poprzez jej środek masy, to okres bezwładności względem dowolnej równoległej osi oddalonej o d od środka masy wyrazi się wzorem Steinera teleobiektyw co znaczy.
Definicja TELEWIZJA:
Co to jest odległość, przy udziale fal radiowych, obrazów ruchomych wspólnie z towarzyszącym im dźwiękiem. Dla transmisji obrazu kamera telewizyjna przekształca obraz optyczny, w obraz utworzony poprzez ładunki teleobiektyw słownik.
Definicja TELEFON:
Co to jest komunikowania się głosem na sporą odległość, wynalezione poprzez Aleksandra Grahama Bella w 1876 r. W oryginalnym wynalazku zastosowano mikrofon węglowy, który przetwarzał drgania akustyczne na teleobiektyw znaczenie.

Czym jest TELEOBIEKTYW znaczenie w Słownik fizyka T .