Słownik TĘCZA co to znaczy? Słownik odbiciem, załamaniem i dyspersją światła słonecznego w kroplach.

Czy przydatne?

Co to jest Tęcza

Definicja z ang. RAINBOW, z niem. RAINBOW.

Co to znaczy TĘCZA: zdarzenie meteorologiczne wywołane odbiciem, załamaniem i dyspersją światła słonecznego w kroplach deszczu albo mgły. Pierwszą teorię t. przedstawił Kartezjusz w 1637 r. W najprostszym przypadku światło odbija się jednorazowo wewnątrz każdej kropli wody. Prócz odbicia występuje załamanie i rozszczepienie światła na granicy woda - powietrze. Gdyż współczynnik załamania światła w wodzie jest równy 1,333 dla światła czerwonego i 1,346 dla światła niebieskiego, powstały w wyniku jednokrotnego odbicia stożek niebieskiego światła tworzy kąt ok. 40° z linią łączącą region deszczu ze Słońcem, czerwień z kolei tworzy z tą linią kąt ok. 42°. Barwa niebieska występuje wewnątrz łuku pierwszej t., a czerwień na zewnątrz łuku. T. wtórna, widoczna nieco na zewnątrz pierwszej, ma w środku czerwień, a barwę niebieską na zewnątrz. Powstaje ona wskutek dwukrotnego odbicia światła wewnątrz kropli. Rozszczepienie światła słonecznego w kropli wody dla przypadku tęczy pierwotnej i tęczy wtórnej Rzadziej występujące tęcze pojawiają się wtedy, gdy światło odbija się wewnątrz kropli trzy albo cztery razy. Kompletna teoria t. jest bardziej złożona i obejmuje zarówno teorię załamania światła, jak i teorię dyfrakcji
Definicja TRANZYSTOR:
Co to jest czynny obiekt obwodu elektrycznego. Bipolarny t. złączowy złożona jest z dwóch warstw półprzewodnika jednego typu, przedzielonych cienką warstwą półprzewodnika typu przeciwnego. Można wiec mówić o tęcza co to jest.
Definicja TENSOR:
Co to jest dwoma wektorami zapisany w formie - II zasada dynamiki Newtona ( dynamika) albo (*) prawo Ohma w formie różniczkowej ( Ohma prawo) znaczy równoległość wektorów: - gęstość prądu, - natężenie pola tęcza definicja.
Definicja TERMOMETR:
Co to jest wykorzystywany do pomiaru temp. ciał. Pomiar musi być realizowany w uwarunkowaniach równowagi termodynamicznej, przez zapewnienie dobrego kontaktu termicznego przyrządu z ciałem badanym. Do tęcza co znaczy.
Definicja TESLA NIKOLA:
Co to jest elektryk. Pochodził z Chorwacji. Wyjechał do USA (1884). Był konstruktorem maszyn elektrycznych. Upowszechnił wykorzystanie prądu zmiennego w technice. Zbudował radiostację. W r. 1891 wynalazł tęcza słownik.
Definicja TERMISTOR:
Co to jest półprzewodnikowy, którego opór zależy nieliniowo od temp.. Z racji na charakter zależności temperaturowej odznacza się: - Termistory NTC (z angielskiego: Negative Temperature Coefficient). Opór tego tęcza znaczenie.

Czym jest TĘCZA znaczenie w Słownik fizyka T .