Słownik STRUKTURA subTELNA WIDMA co to znaczy? Słownik zobacz Wpływ SPIN - ORBITA. Definicja Widma.

Czy przydatne?

Co to jest Widma Subtelna Struktura

Definicja z ang. Fine structure SPECTRUM, z niem. Feine Struktur SPECTRUM.

Co to znaczy STRUKTURA SUBTELNA WIDMA: zobacz Wpływ SPIN - ORBITA
Definicja SPIN:
Co to jest cząstek elementarnych i jąder atomowych. S. ma naturę kwantową i przyjmuje wartość: s - liczba całkowita albo połówkowa (s > 0), charakterystyczna dla danego rodzaju cząstek elementarnych, spinowa struktura subtelna widma co znaczy.
Definicja SIŁY BEZWŁADNOŚCI:
Co to jest pseudosiły pojawiające się w przyśpieszonych (nieinercjalnych) układach odniesienia. Jeżeli układ odniesienia porusza się ruchem postępowym z przyśpieszeniem a, to wartość s.b. działającej na struktura subtelna widma krzyżówka.
Definicja SILNIK SPALINOWY NISKOPRĘŻNY (CYKL OTTO):
Co to jest wewnętrznym. Mieszanka paliwa (benzyna) z powietrzem produkowana w gaźniku zasysana jest poprzez zawór wlotowy do wnętrza cylindra. Po sprężeniu następuje zapłon mieszanki poprzez przeskok iskry struktura subtelna widma co to jest.
Definicja STAŁA PLANCKA:
Co to jest działania, znak: h. Jedna z fundamentalnych stałych fizycznych. Występuje w równaniach mechaniki kwantowej. W pierwszej kolejności w równaniach opisujących związek własności korpuskularnych i struktura subtelna widma słownik.
Definicja SPADANIE SWOBODNE:
Co to jest ruch ciała puszczonego swobodnie (bez prędkości początkowej) z pewnej wysokości h struktura subtelna widma czym jest.

Czym jest STRUKTURA subTELNA WIDMA znaczenie w Słownik fizyka S .