Słownik ŚRODEK CIĘŻKOŚCI co to znaczy? Słownik względem którego suma momentów wszystkich sił.

Czy przydatne?

Co to jest Ciężkości Środek

Definicja z ang. CENTRE OF GRAVITY, z niem. SCHWERPUNKTS.

Co to znaczy ŚRODEK CIĘŻKOŚCI: pkt. materialny bryły sztywnej, względem którego suma momentów wszystkich sił ciężkości, przyłożonych do bryły, jest równa zeru. W razie dwóch ciężkich kulek znajdujących się na końcach sztywnego nieważkiego pręta można napisać: F1r1 = F2r2 albo F1r1 - F2r2 = 0 Jeżeli pole grawitacyjne, gdzie znajduje się figura, można uznać za jednorodne, to środek masy pokrywa się ze ś.c. Gdyż ciała, z którymi mamy zazwyczaj do czynienia, są znacząco mniejsze od Ziemi, co znaczy, iż znajdują się w polu jednorodnym, ś.c. jest utożsamiany ze środkiem masy
Definicja STOSUNEK MAGNETOMECHANICZNY:
Co to jest zobacz Relacja GIROMAGNETYCZNY środek ciężkości co to jest.
Definicja STATYSTYKA FERMIEGO DIRACA:
Co to jest zobacz FERMIONY środek ciężkości definicja.
Definicja STAŁA GAZOWA:
Co to jest Dla n=1 mola gazu doskonałego, z równania Clapeyrona można obliczyć: Zwłaszcza równanie (*) jest spełnione dla gazu będącego w uwarunkowaniach normalnych temp. i ciśnienia: To = 273,16 K (0oC) po środek ciężkości co znaczy.
Definicja SILNIK SPALINOWY WYSOKOPRĘŻNY (CYKL DIESLA):
Co to jest wewnętrznym, przekształcający ciepło w energię mechaniczną. W przeciwieństwie od silnika spalinowego niskoprężnego, w silniku Diesla stosuje się wyższy stopień sprężania V1/V2 1/25. Silnik Diesla środek ciężkości słownik.
Definicja SIŁA ELEKTRODYNAMICZNA:
Co to jest przewodnik, poprzez który płynie prąd elektryczny, umieszczony w polu magnetycznym. Siła ta jest rezultatem działania siły Lorentza na każdy poruszający się w przewodniku elektron. Gdyż elektrony nie środek ciężkości znaczenie.

Czym jest ŚRODEK CIĘŻKOŚCI znaczenie w Słownik fizyka S .