Słownik SKRAPLANIE PARY co to znaczy? Słownik pary). - W trakcie s.p. wydziela się ciepło równe co.

Czy przydatne?

Co to jest Pary Skraplanie

Definicja z ang. Condensation, z niem. Kondensation.

Co to znaczy SKRAPLANIE PARY: (przemiana pary w ciecz, kondensacja pary). - W trakcie s.p. wydziela się ciepło równe co do wartości ciepłu parowania (w tej samej temp.). S.p. zachodzi w obecności ośrodków kondensacji, którymi mogą być jony i drobne cząsteczki ciała stałego. W razie nieobecności ośrodków kondensacji można doprowadzić parę do stanu pary przesyconej (przechłodzonej). Para przesycona ma w danej teperaturze większą gęstość niż para nasycona. Układ ciecz - para przesycona nie jest w stanie równowagi termodynamicznej i wspólnie z pojawieniem się ośrodków kondensacji reaguje skropleniem nadmiaru pary. Ta cecha pary przesyconej jest używana w fizyce jądrowej w komorach mgłowych
Definicja STANY SKUPIENIA MATERII.:
Co to jest cząsteczek, w odpowiednich uwarunkowaniach ciśnienia i temp. ( diagram fazowy), mogą występować w trzech fundamentalnych stanach: 1) stałym, 2) ciekłym, 3) gazowym. Nie wszystkie substancje mogą skraplanie pary co znaczy.
Definicja SILNIK SPALINOWY WYSOKOPRĘŻNY (CYKL DIESLA):
Co to jest wewnętrznym, przekształcający ciepło w energię mechaniczną. W przeciwieństwie od silnika spalinowego niskoprężnego, w silniku Diesla stosuje się wyższy stopień sprężania V1/V2 1/25. Silnik Diesla skraplanie pary krzyżówka.
Definicja ŚCIEŻKA STABILNOŚCI JĄDER:
Co to jest zobacz STABILNOŚĆ JĄDER (NUKLIDÓW skraplanie pary co to jest.
Definicja SIŁA DOŚRODKOWA:
Co to jest kierunek wektora pędu ciała, działająca w kierunku prostopadłym do kierunku wektora prędkości. S.d. nadaje ciału przyśpieszenie normalne (dośrodkowe). Wartość s.d. można wyrazić wzorem: Siła -FN skraplanie pary słownik.
Definicja STATYKA:
Co to jest dział mechaniki zajmujący się układami fizycznymi pozostającymi w spoczynku i uwarunkowaniami równowagi tych układów skraplanie pary czym jest.

Czym jest SKRAPLANIE PARY znaczenie w Słownik fizyka S .