Słownik SIŁA ELEKTROMOTORYCZNA co to znaczy? Słownik w obwodzie elektrycznym, zdolne do wytwarzania.

Czy przydatne?

Co to jest Elektromotoryczna Siła

Definicja z ang. electromotive force, z niem. elektromotorische Kraft.

Co to znaczy SIŁA ELEKTROMOTORYCZNA: Urządzenie podtrzymujące przepływ prądu w obwodzie elektrycznym, zdolne do wytwarzania różnicy potencjałów pomiędzy dwoma punktami, nazywa się źródłem s.e. W obwodzie elektrycznym, przedstawionym na rysunku, ruch dodatnich (umownych) nośników ładunku dzieje się odpowiednio z siłami pola elektrycznego na zewnątrz źródła. W samym źródle ładunek nieujemny dQ musi być przeniesiony od punktu o potencjale niższym (biegun niekorzystny) do punktu o wyższym potencjale (biegun nieujemny). Przez wzgląd na tym w źródle musi być wykonana robota dW. S.e. (SEM) źródła jest zdefiniowana następująco: S.e. jest liczbowo równa pracy, jaka jest realizowana w źródle w trakcie przepływu w obwodzie jednostkowego ładunku. Jednostką SEM jest Nieodłączną właściwością źródła jest jego opór wewnętrzny r. Ciepło wydzielone w obwodzie można wyrazić równaniem: dQ = I2Rdt + I2rdt Ciepło to, odpowiednio z zasadą zachowania energii, musi być równe pracy, która została wykonana w źródle: dW = Edq = EIdt Porównując prawe strony równań, otrzymuje się wzór na s.e.: EIdt = I2R + I2r ⇒ E = IR +Ir (*) Rozmiar Uuż = IR nazywa się napięciem użytecznym, a Ir - jest spadkiem napięcia na oporze wewnętrznym źródła. Wzór (*) można przepisać w formie: E = Uuż + Ir albo Uuż = E - Ir Jeżeli natężenie prądu I = 0, to napięcie użyteczne jest równe s.e. SEM jest więc równa różnicy potencjałów występującej na zaciskach otwartego (nieobciążonego) źródła
Definicja SPEKTROGRAF:
Co to jest przyrząd wykorzystywany do fotograficznej albo fotoelektrycznej rejestracji widm optycznych siła elektromotoryczna co znaczy.
Definicja SIŁA NOŚNA DYNAMICZNA:
Co to jest ciała jak skrzydło samolotu, narta wodna, stery samolotu albo statku, obracająca się piłka. Powstaje wskutek opływu płynu wokół obiektu ustawionego w ustalonym położeniu względem przepływającego siła elektromotoryczna krzyżówka.
Definicja SOCZEWKA ELEKTRONOWA:
Co to jest wykorzystywana do ogniskowania strumieni elektronów w lampach obrazowych i mikroskopach elektronowych. S.e. są pola elektryczne albo magnetyczne o symetrii osiowej (obrotowej). Działanie tych siła elektromotoryczna co to jest.
Definicja SZCZEGÓLNA TEORIA WZGLĘDNOŚCI.:
Co to jest poprzez A. Einsteina w r. 1905, opiera się na następujących postulatach: 1) Szybkość światła jest niezmienna w układach inercjalnych i nie zależy ani od ruchu źródła światła, ani od ruchu odbiornika siła elektromotoryczna słownik.
Definicja SIŁY JĄDROWE:
Co to jest silnie związanym (energia wiązania jądra; niedobór masy). S.j. są przyciągające, krótkozasięgowe, niezależne od ładunku elektrycznego. Wpływ pomiędzy nukleonami nazwano oddziaływaniem mocnym siła elektromotoryczna czym jest.

Czym jest SIŁA ELEKTROMOTORYCZNA znaczenie w Słownik fizyka S .