Słownik ROZKŁAD MAXWELLA. co to znaczy? Słownik liczba cząsteczek gazu dN ma w danej temp.

Czy przydatne?

Co to jest Maxwella Rozkład

Definicja z ang. Maxwell distribution., z niem. Maxwell-Verteilung..

Co to znaczy ROZKŁAD MAXWELLA.: Prawo rozkładu Maxwella ustala, jaka liczba cząsteczek gazu dN ma w danej temp. prędkości zawarte w przedziale (v, v + dv). Rozkład Maxwella dla różnych temperatur T1 < T2 < < T3 R.M. określa się wskutek zderzeń chaotycznie poruszających się cząsteczek gazu N - całkowita liczba cząsteczek gazu; m - masa pojedynczej cząsteczki; k - stała Boltzmanna; v - szybkość cząsteczki; T - temp.. Z r.M. można wyliczyć następujące wielkości: - szybkość w najwyższym stopniu prawdopodobna (położenie maksimum rozkładu): - szybkość średnia kwadratowa: - szybkość średnia (arytmetyczna): R - stała gazowa, μ - masa molowa
Definicja RÓWNANIA MAXWELLA:
Co to jest fundamentalne równania elektromagnetyzmu. J.C. Maxwell (1831-1879) rozszerzył i uogólnił znane przedtem prawa elektromagnetyzmu i przedstawił je w formie czterech równań, które opisują związki rozkład maxwella. co znaczy.
Definicja REGUŁA GEIGERA-NUTTALLA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE rozkład maxwella. krzyżówka.
Definicja RUCH OBROTOWY.:
Co to jest materialne składające się na bryłę sztywną poruszają się normalnie z wieloma prędkościami liniowymi. Wielkością stałą w jednostajnym r.o. bryły sztywnej jest szybkość kątowa ω . Z racji na zależność rozkład maxwella. co to jest.
Definicja RÓWNOWAGA:
Co to jest fizycznego, gdzie na ten układ nie działają zewnętrzne siły i zewnętrzne momenty sił. Innymi słowami, suma wszystkich sił zewnętrznych przyłożonych do bryły jest równa zeru i suma wszystkich rozkład maxwella. słownik.
Definicja REAKCJE TERMOJĄDROWE W GWIAZDACH.:
Co to jest składających się raczej z wodoru, panują ekstremalne warunki, ciśnienie (spowodowane siłami grawitacji) jest rzędu 3 ˇ 106 N/m2, temp. 15-16 mln K. To są warunki do zaistnienia reakcji termojądrowych rozkład maxwella. czym jest.

Czym jest ROZKŁAD MAXWELLA znaczenie w Słownik fizyka R .