Słownik ROZKŁAD MAXWELLA. co to znaczy? Słownik liczba cząsteczek gazu dN ma w danej temp.

Czy przydatne?

Co to jest Maxwella Rozkład

Definicja z ang. Maxwell distribution., z niem. Maxwell-Verteilung..

Co to znaczy ROZKŁAD MAXWELLA.: Prawo rozkładu Maxwella ustala, jaka liczba cząsteczek gazu dN ma w danej temp. prędkości zawarte w przedziale (v, v + dv). Rozkład Maxwella dla różnych temperatur T1 < T2 < < T3 R.M. określa się wskutek zderzeń chaotycznie poruszających się cząsteczek gazu N - całkowita liczba cząsteczek gazu; m - masa pojedynczej cząsteczki; k - stała Boltzmanna; v - szybkość cząsteczki; T - temp.. Z r.M. można wyliczyć następujące wielkości: - szybkość w najwyższym stopniu prawdopodobna (położenie maksimum rozkładu): - szybkość średnia kwadratowa: - szybkość średnia (arytmetyczna): R - stała gazowa, μ - masa molowa
Definicja RÓWNOWAGA TERMODYNAMICZNA:
Co to jest polegająca na tym, iż po zaburzeniu układ samoczynnie wraca do stanu r.t. Stan układu znaczy stan statystycznie w najwyższym stopniu prawdopodobny. Stan równowagi układu określa się wówczas, gdy rozkład maxwella. co to jest.
Definicja REGUŁA GEIGERA-NUTTALLA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE rozkład maxwella. definicja.
Definicja REGUŁA FLEMINGA (TRZECH PALCÓW LEWEJ RĘKI):
Co to jest zobacz SIŁA ELEKTRODYNAMICZNA rozkład maxwella. co znaczy.
Definicja ROZPAD ALFA, BETA, GAMMA:
Co to jest zobacz PRZEMIANY PROMIENIOTWÓRCZE rozkład maxwella. słownik.
Definicja RÓWNANIE TORU:
Co to jest od siebie współrzędnych poruszającego się punktu materialnego, na przykład: - równanie toru rzutu ukośnego (parabola) - przedstawione we współrzędnych biegunowych równanie toru (orbity) ciała rozkład maxwella. znaczenie.

Czym jest ROZKŁAD MAXWELLA znaczenie w Słownik fizyka R .