Słownik RADAR co to znaczy? Słownik pochodząca od angielskiej nazwy radio direction and ranging.

Czy przydatne?

Co to jest Radar

Definicja z ang. RADAR, z niem. RADAR.

Co to znaczy RADAR: popularna nazwa radiolokatora, pochodząca od angielskiej nazwy radio direction and ranging. Nadawczo odbiorcze urządzenie elektroniczne do wykrywania i wyznaczania współrzędnych obiektów latających, morskich i naziemnych. R. złożona jest z nadajnika i kierunkowej anteny, która wysyła krótkie czynniki mikrofal i odbiornika odbierającego "echa" tych impulsów odbite od otaczających elementów. Echa te obserwuje się na ekranie specjalnej lampy obrazowej. Rozróżnia się r. naziemne i pokładowe. R. naziemne są stosowane do kontroli obszaru państwie, kontroli wybrzeża, wykrywania statków morskich i powietrznych, kontroli ruchu samolotów obok portu lotniczego, naprowadzania samolotów do lądowania. R. pokładowe dostarczają informacji o położeniu własnym, pozycji innych obiektów, współrzędnych obiektów naziemnych i morskich, elementach nawigacji. W lotnictwie r. pokładowy zapewnia radiolokacyjny obraz ziemi i umożliwia meteorologiczną ocenę trasy lotu. W lotnictwie wojskowym używa się r. jako celowników bombardierskich i strzeleckich, do identyfikacji, mierzenia prędkości i wysokości i r. przeciwuderzeniowych do lotów na małych wysokościach. Zobacz RADIOLOKACJA
Definicja REZYSTANCJA:
Co to jest zobacz OBWODY PRĄDU ZMIENNEGO radar co znaczy.
Definicja REGUŁA GEIGERA-NUTTALLA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE radar krzyżówka.
Definicja RÓWNANIE BRAGGA.:
Co to jest rentgenowskich o długości fali λ padających na kryształ może ulec selektywnemu odbiciu, gdy spełnione jest r.B.: 2d sinΘ = nλ d - odległość pomiędzy płaszczyznami w krysztale; Θ - kąt radar co to jest.
Definicja ROZPYLACZ.:
Co to jest wylatujące z rurki A skutkuje powstawanie podciśnienia w miejscu P ( podciśnienie w strudze płynu). W wyniku tego ciecz z naczynia N jest wtłaczana poprzez ciśnienie atmosferyczne do rurki B i w radar słownik.
Definicja RURA QUINCKEGO:
Co to jest do pomiaru prędkości rozchodzenia się dźwięku w gazach albo do pomiaru częstotliwości drgań źródła dźwięku. Zmieniając poziom wody w rurze A, można dostać stojące fale dźwiękowe dla odległości radar czym jest.

Czym jest RADAR znaczenie w Słownik fizyka R .