Słownik POYNTINGA WEKTOR co to znaczy? Słownik energii poprzez jednostkową powierzchnię dla.

Czy przydatne?

Co to jest Wektor Poyntinga

Definicja z ang. Poynting VECTOR, z niem. Poyntingvektors.

Co to znaczy POYNTINGA WEKTOR: wektor określający szybkość przepływu energii poprzez jednostkową powierzchnię dla płaskiej fali elektromagnetycznej. Jest on zdefiniowany dzięki iloczynu wektorowego: W układzie SI wartość S jest wyrażana w watach na metr kwadratowy, a kierunek S wskazuje kierunek transportu energii. W razie biegnącej fali płaskiej wektor Poyntinga pokazuje kierunek ruchu fali. Rozszerzenie koncepcji wektora Poyntinga na sytuacja stałego prądu prowadzi do wniosku, iż ładunek elektryczny jest przenoszony poprzez nośniki ładunku poruszające się wewnątrz przewodnika, energia z kolei jest dostarczana poprzez otaczającą przestrzeń, co znaczy, iż przewodnik czerpie energię z otaczającego go pola elektromagnetycznego
Definicja PRAWO GAY LUSSACA:
Co to jest zobacz PRZEMIANY GAZOWE poyntinga wektor co to jest.
Definicja PRĄD ELEKTRYCZNY W PÓŁPRZEWODNIKACH.:
Co to jest podobnie jak metale, spełniają prawo Ohma. Gdyż w półprzewodnikach istnieją zarówno dodatnie (dziury), jak i ujemne (Quasiswobodne elektrony) nośniki ładunku, wzór na przewodnictwo elektryczne poyntinga wektor definicja.
Definicja PROMIENIOWANIE RENTGENOWSKIE HAMOWANIA.:
Co to jest w lampie rentgenowskiej napięciem anodowym U uzyskuje energię kinetyczną Ek = eU Przy uderzeniu w anodę traci część swojej energii kinetycznej (ΔE), która może być wypromieniowana w formie fali poyntinga wektor co znaczy.
Definicja PRĘDKOŚĆ ŚREDNIA KWADRATOWA:
Co to jest zobacz ROZKŁAD MAXWELLA poyntinga wektor słownik.
Definicja PRAWO MOSELEYA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE RENTGENOWSKIE CHARAKTERYSTYCZNE poyntinga wektor znaczenie.

Czym jest POYNTINGA WEKTOR znaczenie w Słownik fizyka P .