Słownik POMIAR POJEMNOŚCI I INDUKCYJNOŚCI. co to znaczy? Słownik wykorzystaniu metod porównawczych.

Czy przydatne?

Co to jest POMIAR POJEMNOŚCI I INDUKCYJNOŚCI.

Definicja z ang. MEASUREMENT capacity and inductance., z niem. MESS Kapazität und Induktivität..

Co to znaczy POMIAR POJEMNOŚCI I INDUKCYJNOŚCI.: Praktyczny p.p. i i.bazuje na wykorzystaniu metod porównawczych, zwanych sposobami mostkowymi. W najprostszym przypadku można użyć do pomiaru mostka Wheatstone´a, zasilanego z generatora prądu zmiennego. Parametrem zera w mostku prądu zmiennego może być słuchawka telefoniczna albo czuły miernik natężenia prądu zmiennego. W razie układu przedstawionego na rysunku można napisać następujący warunek równowagi: Po podstawieniu do wzoru otrzymuje się: W razie pomiaru indukcyjności można napisać: Podstawiając do wzoru (**) wartości pozornych oporów indukcyjnych otrzymujemy: Pomiar sprowadza się do takiego regulowania oporników R1 i R2 albo przesuwania suwaka w mostku z drutem oporowym, by parametr zera pokazywał min. wartość natężenia prądu albo ton w słuchawce był ledwo słyszalny. Normalnie nie udaje się uzyskać natężenia prądu równego zeru. Odbywa się tak dlatego, iż poprzez faktyczny kondensator czy także poprzez cewkę indukcyjną, prócz prądu biernego, przesuniętego w fazie względem napięcia o 90°, płynie prąd aktywny w fazie zgodnej z napięciem ( moc w obwodzie prądu stałego). Jeżeli zastępcze rezystancje na przykład kondensatorów CX i C0 będą różne, to chwilowe wartości potencjałów w punktach B i D mostka mogą być przesunięte w fazie, mimo to, iż natężenie prądu płynącego w górnej gałęzi mostka jest takie samo w obu kondensatorach. Dotyczy to także indukcyjności. Mówimy, iż mostek jest niezrównoważony fazowo. W praktyce, we wszystkich mostkach prądu zmiennego stosuje się dodatkowe przedmioty (R, L albo C) pozwalające na fazowe zrównoważenie mostka. W zależności od rodzaju włączonych przedmiotów i metody ich włączenia, stosowane mostki noszą różne nazwy, pochodzące od nazwisk ich wynalazców. Inne porównawcze sposoby p.p. i i. polegają na użyciu zjawiska rezonansu elektrycznego i noszą nazwę metod rezonansowych
Definicja PRĄD ELEKTRYCZNY W METALACH.:
Co to jest walencyjne w metalu nie są powiązane z poszczególnymi atomami, ale poruszają się swobodnie wewnątrz sieci krystalicznej utworzonej poprzez dodatnie jony. Elektrony takie, nazywane elektronami pomiar pojemności i indukcyjności. co znaczy.
Definicja PAS KUIPERA:
Co to jest skupisko lodowych brył okrążających Słońce po orbitach położonych za Neptunem i Plutonem. P.K. leży w płaszczyźnie, gdzie krążą planety pomiar pojemności i indukcyjności. krzyżówka.
Definicja PRAWO FICKA:
Co to jest zobacz DYFUZJA pomiar pojemności i indukcyjności. co to jest.
Definicja PUNKT MATERIALNY:
Co to jest obdarzony masą (ciężki). To jest idealizacja, jakkolwiek należy zauważyć, iż w pewnych przypadkach ciała o sporych rozmiarach mogą być traktowane jak p.m. Opisując na przykład ruch Ziemi dookoła pomiar pojemności i indukcyjności. słownik.
Definicja PRZYLEGANIE:
Co to jest zobacz SIŁY MIĘDZYCZĄSTECZKOWE pomiar pojemności i indukcyjności. czym jest.

Czym jest POMIAR POJEMNOŚCI I znaczenie w Słownik fizyka P .