Słownik POJEMNOŚĆ CIEPLNA CIAŁA co to znaczy? Słownik danego ciała o 1 K (1°C) ΔQ - dostarczone.

Czy przydatne?

Co to jest Ciała Cieplna Pojemność

Definicja z ang. THERMAL CAPACITY BODY, z niem. WÄRMELEISTUNG KÖRPER.

Co to znaczy POJEMNOŚĆ CIEPLNA CIAŁA: liczba ciepła potrzebna do ogrzania danego ciała o 1 K (1°C) ΔQ - dostarczone ciepło, ΔT - wzrost temp
Definicja PRĄD ZMIENNY TRÓJFAZOWY.:
Co to jest się przeważnie p. z.t., wprowadzony do techniki w 1887 r. poprzez fizyka chorwackiego N. Teslę. Twornik prądnicy prądu trójfazowego ma trzy uzwojenia, gdzie indukują się trzy sinusoidalnie zmienne pojemność cieplna ciała co to jest.
Definicja PRAWO PRZESUNIĘĆ WIENA:
Co to jest się maksimum umiejętności emisyjnej ciała idealnie czarnego w stronę fal krótszych stosunkowo wzrostu temp. λm- długość fali odpowiadająca maksimum umiejętności emisyjnej ciała idealnie czarnego; b pojemność cieplna ciała definicja.
Definicja PRĘDKOŚĆ DŹWIĘKU.:
Co to jest rozchodzenia się dźwięku w powietrzu została po raz pierwszy zmierzona poprzez francuskiego fizyka M. Mersenne´a. Przy bezwietrznej pogodzie obserwował on wystrzał z działa i mierzył czas upływający pojemność cieplna ciała co znaczy.
Definicja PRZEWODNOŚĆ ELEKTRYCZNA WŁAŚCIWA:
Co to jest zobacz OHMA PRAWO pojemność cieplna ciała słownik.
Definicja PRĘDKOŚĆ KĄTOWA:
Co to jest wzrost kąta ΕΩ, zakreślonego poprzez promień wodzący punktu materialnego krążącego po okręgu albo dowolnego punktu materialnego obracającej się bryły sztywnej, przypadającego na jednostkę czasu. W pojemność cieplna ciała znaczenie.

Czym jest POJEMNOŚĆ CIEPLNA CIAŁA znaczenie w Słownik fizyka P .