Słownik PODSTAWOWE RÓWNANIE KINETYCZNEJ TEORII GAZÓW co to znaczy? Słownik ciśnienie, objętość) z.

Czy przydatne?

Co to jest PODSTAWOWE RÓWNANIE KINETYCZNEJ TEORII GAZÓW

Definicja z ang. BASIC EQUATION kinetic theory of gases, z niem. GLEICHUNG kinetischen Gastheorie.

Co to znaczy PODSTAWOWE RÓWNANIE KINETYCZNEJ TEORII GAZÓW: wiąże ze sobą wskaźniki makroskopowe (ciśnienie, objętość) z wyznacznikami mikroskopowymi odnoszącymi się do pojedynczej cząsteczki N - liczba cząsteczek gazu w naczyniuo objętości V - średnia energia kinetyczna ruchu postępowego cząsteczki. Dla gazu 1 atomowego, odpowiednio z zasadą ekwipartycji energii: Wstawiając do wzoru na p, otrzymamy równanie Clapeyrona ( gaz doskonały). N/NA = n - liczba moli, NA - liczba Avogadro, R = NA. k - stała gazowa pV = nRT Inna postać p.r.k.t.g.: ρ - gęstość gazu, - średnia szybkość kwadratowa cząsteczek gazu
Definicja POLE ZACHOWAWCZE:
Co to jest realizowana przy przesuwaniu ciała od punktu A do punktu B jest wyłącznie funkcją współrzędnych punktu końcowego i początkowego, a nie zależy od wyboru drogi, wzdłuż której ciało jest przesuwane podstawowe równanie kinetycznej teorii gazów co znaczy.
Definicja PRAWO HOOKE´A:
Co to jest zobacz ODKSZTAŁCANIE CIAŁA STAŁEGO podstawowe równanie kinetycznej teorii gazów krzyżówka.
Definicja PRĄD ELEKTRYCZNY W ELEKTROLITACH.:
Co to jest związany jest z ruchem dodatnich i ujemnych jonów. Wartość gęstości prądu wyrazi się więc wzorem: j = (q+μ+n0+ + q-μ-n0-)E Warunek obojętności elektrycznej wymaga by q+n0+ = q-n0-. Wzór na gęstość podstawowe równanie kinetycznej teorii gazów co to jest.
Definicja PRAWO FICKA:
Co to jest zobacz DYFUZJA podstawowe równanie kinetycznej teorii gazów słownik.
Definicja PROCES NIEODWRACALNY:
Co to jest spełniający warunków odwracalności. W procesie takim występuje rozpraszanie energii, a więc nieodwracalna zmiana energii uporządkowanej makroskopowo w energię chaotycznych ruchów cieplnych, na podstawowe równanie kinetycznej teorii gazów czym jest.

Czym jest PODSTAWOWE RÓWNANIE znaczenie w Słownik fizyka P .