Słownik PEWNOŚĆ RÓWNOWAGI co to znaczy? Słownik stabilna), jeżeli jej podstawa ma sporą.

Czy przydatne?

Co to jest Równowagi Pewność

Definicja z ang. THE CERTAINTY OF BALANCE, z niem. Die Gewißheit des BALANCE.

Co to znaczy PEWNOŚĆ RÓWNOWAGI: równowaga bryły jednorodnej jest pewna (stabilna), jeżeli jej podstawa ma sporą powierzchnię (jest "szeroka"), a środek ciężkości znajduje się w niewielkiej odległości od podstawy. Jeżeli bryłę przechylić tak, że kierunek pionu opuszczonego ze środka ciężkości wyjdzie poza obręb podstawy, to przewróci się ona na drugą ścianę, gdyż powstaje para sił Q i - Q (siła reakcji podłoża), która przewraca bryłę na drugą ścianę
Definicja PRZEMIANY GAZOWE.:
Co to jest doskonałego wiąże ze sobą wskaźniki makroskopowe gazu: p - ciśnienie, V - objętość, T - temperaturę. Równanie to nosi nazwę równania Clapeyrona (Benoit Pierre Emile Clapeyron, inż. i fizyk francuski pewność równowagi co to jest.
Definicja PRAWO INDUKCJI FARADAYA:
Co to jest zobacz FARADAYA PRAWO INDUKCJI pewność równowagi definicja.
Definicja PRAWO PROMIENIOWANIA KIRCHHOFFA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE CIEPLNE pewność równowagi co znaczy.
Definicja POMIAR POJEMNOŚCI I INDUKCYJNOŚCI.:
Co to jest bazuje na wykorzystaniu metod porównawczych, zwanych sposobami mostkowymi. W najprostszym przypadku można użyć do pomiaru mostka Wheatstone´a, zasilanego z generatora prądu zmiennego. Parametrem pewność równowagi słownik.
Definicja POZYTON:
Co to jest o takiej samej masie co elektron niekorzystny (negaton) m = 0,51 MeV, spin = h, posiada okres magnetyczny. Przy zderzeniu e+ z e- zachodzi anihilacja. Istnieje sposobność stworzenia układu związanego pewność równowagi znaczenie.

Czym jest PEWNOŚĆ RÓWNOWAGI znaczenie w Słownik fizyka P .