Słownik OGNISKOWA UKŁADU SOCZEWEK CIENKICH. co to znaczy? Słownik blisko siebie, to można wyznaczyć.

Czy przydatne?

Co to jest OGNISKOWA UKŁADU SOCZEWEK CIENKICH.

Definicja z ang. Focal THE LENS OF THIN., z niem. Focal die Linse der THIN..

Co to znaczy OGNISKOWA UKŁADU SOCZEWEK CIENKICH.: Jeżeli soczewki znajdują się bardzo blisko siebie, to można wyznaczyć odległość ogniskową sumując ich umiejętności skupiające ( moc optyczna): W razie, gdy soczewki są rozsunięte na odległość d, ogniskowa wyraża się wzorem:(*) Ogniskowa układu soczewek cienkich Jeżeli między soczewkami znajduje się ośrodek materialny, to należy uwzględnić współczynnik załamania światła i przepisać wzór w formie: Opierając się na wzoru można napisać wzór na umiejętność skupiającą (moc optyczną) układu soczewek: albo P = P1 + P2 - P1P2d Umieszczając pomiędzy soczewkami skupiającymi soczewkę rozpraszającą o umiejętności skupiającej Pr = - P uzyskuje się układ bezogniskowy, którego zwiększenie można zamieniać przesuwając układ soczewek skupiających względem soczewki rozpraszającej ( obiektyw o zmiennej ogniskowej)
Definicja OBWÓD RL.:
Co to jest obwodzie przedstawionym na rysunku, zawierającym źródło stałej siły elektromotorycznej E, opór R i indukcyjność L, wymienia się w miarę bez pośpiechu po włączeniu klucza K na początku w pozycję 1, a ogniskowa układu soczewek cienkich. co to jest.
Definicja OKO.:
Co to jest układem powierzchni kulistych, załamujących promienie świetlne. Gałka oczna ma kształt prawie kulisty. Otoczona jest błoną zwaną twardówką, której przednia część wypukła jest przeźroczysta i nazywa ogniskowa układu soczewek cienkich. definicja.
Definicja ORBITALNY MOMENT PĘDU:
Co to jest zasadami mechaniki kwantowej o.m.p. cząstki L (związany z ruchem obiegowym) może przyjmować tylko wartości skwantowane gdzie l - orbitalna liczba kwantowa przyjmująca wartości całkowite nieujemne l ogniskowa układu soczewek cienkich. co znaczy.
Definicja OSCYLOSKOP ELEKTRONICZNY:
Co to jest pozwalający na oglądanie na ekranie lampy oscyloskopowej kształtu zależności czasowych zmiennych napięć albo prądów. Do płytek odchylania poziomego (X) przykłada się, wytworzone poprzez tak zwany ogniskowa układu soczewek cienkich. słownik.
Definicja ODBICIE SELEKTYWNE:
Co to jest zobacz RÓWNANIE BRAGGA ogniskowa układu soczewek cienkich. znaczenie.

Czym jest OGNISKOWA UKŁADU SOCZEWEK znaczenie w Słownik fizyka O .