Słownik ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE co to znaczy? Słownik kształtu ciała bez zmiany jego objętości.

Czy przydatne?

Co to jest Postaciowe Odkształcenie

Definicja z ang. DISTORTION amorphous, z niem. DISTORTION amorph.

Co to znaczy ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE: odkształcenie opierające na zmianie kształtu ciała bez zmiany jego objętości. Odkształcenie takie nazywa się prostym ścinaniem. Odkształcenie pod wpływem naprężenia ścinającego Miarą odkształcenia jest kąt ścinania β. gdzie - naprężenie styczne; F - siła; S - powierzchnia ciała (styczna do F); μ - moduł sprężystości postaciowej albo moduł sztywności, - współczynnik Poissona. Innym o.p. jest skręcanie pręta
Definicja OKO.:
Co to jest układem powierzchni kulistych, załamujących promienie świetlne. Gałka oczna ma kształt prawie kulisty. Otoczona jest błoną zwaną twardówką, której przednia część wypukła jest przeźroczysta i nazywa odkształcenie postaciowe co znaczy.
Definicja ORBITALNY MOMENT MAGNETYCZNY:
Co to jest krążący po orbicie kołowej o promieniu r z okresem T jest równoważny obwodowi prądowemu częstotliwość Kierunek prądu to kierunek ruchu ładunków dodatnich. Okres magnetyczny ( dipol magnetyczny) prądu odkształcenie postaciowe krzyżówka.
Definicja ODDZIAŁYWANIA FUNDAMENTALNE.:
Co to jest wszystkich zjawisk. Odpowiednio z obecnym stanem wiedzy w przyrodzie istnieją cztery takie oddziaływania: wpływ grawitacyjne, wpływ elektromagnetyczne, wpływ mocne (jądrowe) i wpływ słabe. Dla odkształcenie postaciowe co to jest.
Definicja OSCYLOSKOP ELEKTRONICZNY:
Co to jest pozwalający na oglądanie na ekranie lampy oscyloskopowej kształtu zależności czasowych zmiennych napięć albo prądów. Do płytek odchylania poziomego (X) przykłada się, wytworzone poprzez tak zwany odkształcenie postaciowe słownik.
Definicja OPTYKA OŚRODKÓW NIEJEDNORODNYCH.:
Co to jest prostoliniowego rozchodzenia się światła jest słuszne wtedy, gdy rozchodzi się ono w ośrodku jednorodnym, to oznacza takim, gdzie współczynnik załamania ma w każdym punkcie ośrodka taką samą wartość odkształcenie postaciowe czym jest.

Czym jest ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE znaczenie w Słownik fizyka O .