Słownik ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE co to znaczy? Słownik kształtu ciała bez zmiany jego objętości.

Czy przydatne?

Co to jest Postaciowe Odkształcenie

Definicja z ang. DISTORTION amorphous, z niem. DISTORTION amorph.

Co to znaczy ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE: odkształcenie opierające na zmianie kształtu ciała bez zmiany jego objętości. Odkształcenie takie nazywa się prostym ścinaniem. Odkształcenie pod wpływem naprężenia ścinającego Miarą odkształcenia jest kąt ścinania β. gdzie - naprężenie styczne; F - siła; S - powierzchnia ciała (styczna do F); μ - moduł sprężystości postaciowej albo moduł sztywności, - współczynnik Poissona. Innym o.p. jest skręcanie pręta
Definicja OHMA PRAWO:
Co to jest związek pomiędzy napięciem przyłożonym na końcach przewodnika a natężeniem prądu płynącego poprzez przewodnik. Może być sformułowane na dwa metody: 1) Natężenie prądu elektrycznego I płynącego odkształcenie postaciowe co to jest.
Definicja OSCYLOSKOP ELEKTRONICZNY:
Co to jest pozwalający na oglądanie na ekranie lampy oscyloskopowej kształtu zależności czasowych zmiennych napięć albo prądów. Do płytek odchylania poziomego (X) przykłada się, wytworzone poprzez tak zwany odkształcenie postaciowe definicja.
Definicja OPTYKA:
Co to jest zajmujący się światłem, a ściślej zjawiskami świetlnymi. W mowie potocznej termin światło znaczy zarówno wrażenia wzrokowe, jak i zjawiska, które je powodują. O. dzieli się regularnie na trzy części odkształcenie postaciowe co znaczy.
Definicja ODDZIAŁYWANIE SILNE:
Co to jest zobacz ODDZIAŁYWANIA Podstawowe odkształcenie postaciowe słownik.
Definicja OKRES:
Co to jest czas, gdzie zachodzi powtórzenie zjawiska periodycznego (drgania, obiegu, obrotu i tym podobne). Jest odwrotnością częstotliwości odkształcenie postaciowe znaczenie.

Czym jest ODKSZTAŁCENIE POSTACIOWE znaczenie w Słownik fizyka O .