Słownik NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO co to znaczy? Słownik jest ładunek przepływający poprzez.

Czy przydatne?

Co to jest Elektrycznego Prądu Natężenie

Definicja z ang. Amperage, z niem. Amperezahl.

Co to znaczy NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO: Miarą natężenia prądu elektrycznego I jest ładunek przepływający poprzez poprzeczny przekrój przewodnika w jednostce czasu:        (*) W razie, gdy przepływający ładunek nie jest liniową funkcją czasu, albo innymi słowami const, wzór (*) wyraża średnie natężenie prądu w okresie t. Natężenie chwilowe (rzeczywiste, równe chwilowej szybkości przepływu ładunku) można wyrazić wzorem: N.p.e. jest więc pierwszą pochodną ładunku względem czasu. Gdyż ładunek elektryczny jest wielkością skalarną, n.p.e. jest także skalarem. Wektorem jest z kolei gęstość prądu j, której strumieniem jest natężenie prądu. Strzałki rysowane na schematach obwodów elektrycznych nie przedstawiają więc natężenia prądu jako wektora, ale pokazują kierunek ruchu umownych (dodatnich) ładunków próbnych. Jednostką n.p.e. w układzie jednostek SI jest 1 amper. To jest jednostka podstawowa, dla której skonstruowano wzorzec
Definicja NIUTON:
Co to jest układzie jednostek SI. 1 niuton to jest siła, która ciału o masie 1 kg nadaje przyśpieszenie równe 1m/s2 Wzór definicyjny: F = m · a 1N = 1kg1m/s2 Nazwa jednostki pochodzi od nazwiska Izaaka Newtona natężenie prądu elektrycznego co znaczy.
Definicja NEUTRON:
Co to jest cząstki elementarne) wchodząca w skład wszystkich jąder, niezależnie od najlżejszego jądra wodoru . N. powiązane w jądrze są trwałe. N. swobodny rozpada się (T1/2 = 12 min) na proton, elektron natężenie prądu elektrycznego krzyżówka.
Definicja NOŚNIKI CIEMNE:
Co to jest zobacz PÓŁPRZEWODNIK natężenie prądu elektrycznego co to jest.
Definicja NATĘŻENIE ŚREDNIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO:
Co to jest poprzeczny przekrój przewodnika przepływa prąd o stałym natężeniu I, to ładunek elektryczny Δq przepływający w okresie Δt jest równy: Δq = IΔt, gdzie Δt = t - t0 Jeżeli natężenie prądu jest funkcją natężenie prądu elektrycznego słownik.
Definicja NATĘŻENIE FALI DŹWIĘKOWEJ:
Co to jest rozmiar fizyczna I, równa modułowi średniej wartości wektora gęstości strumienia energii fali akustycznej: I = |U|       albo       I = wu gdzie u - szybkość grupowa fali, w - średnia warto natężenie prądu elektrycznego czym jest.

Czym jest NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO znaczenie w Słownik fizyka N .