Słownik NADCIEKŁOŚĆ (NADPŁYNNOŚĆ) co to znaczy? Słownik ciekłym helu. Gazowy hel skrapla się pod.

Czy przydatne?

Co to jest Nadpłynność Nadciekłość

Definicja z ang. Superfluidity (excess liquidity), z niem. Superfluidität (überschüssige Liquidität).

Co to znaczy NADCIEKŁOŚĆ (NADPŁYNNOŚĆ): zdarzenie kwantowe, występujące w ciekłym helu. Gazowy hel skrapla się pod ciśnieniem atmosferycznym w temp. 4,2 K. Dalsze obniżanie temp. do 2,18 K prowadzi do gwałtownej zmiany właściwości cieczy. Ciecz ta, zwana helem II, wykazuje lepkość = 0, przepływając swobodnie poprzez bardzo małe otwory kapilary ( włoskowatość). Strumień helu II opływa przeszkodę nie wywierając na nią żadnej siły. Hel II przewodzi bardzo dobrze ciepło. Zdarzenie n. wiąże się z kondensacją Bosego Einsteina ( bozony)
Definicja NUKLEONY.:
Co to jest mają ze sobą sporo wspólnych własności. Oddziałują ze sobą takimi samymi siłami jądrowymi. Z tego względu proton i neutron mogą być uważane za dwa stany ładunkowe jednej cząstki - n. N. to nadciekłość (nadpłynność) co znaczy.
Definicja NUKLID:
Co to jest zobacz JĄDRO ATOMOWE nadciekłość (nadpłynność) krzyżówka.
Definicja NIEWAŻKOŚĆ.:
Co to jest obserwator znajdujący się w spadającym układzie odniesienia. Obserwator znajdujący się w windzie poruszającej się ze skierowanym w dół przyśpieszeniem równym przyśpieszeniu grawitacyjnemu, jest nadciekłość (nadpłynność) co to jest.
Definicja NIKOL:
Co to jest zobacz PRYZMAT NICOLA nadciekłość (nadpłynność) słownik.
Definicja NATĘŻENIE FALI DŹWIĘKOWEJ:
Co to jest rozmiar fizyczna I, równa modułowi średniej wartości wektora gęstości strumienia energii fali akustycznej: I = |U|       albo       I = wu gdzie u - szybkość grupowa fali, w - średnia warto nadciekłość (nadpłynność) czym jest.

Czym jest NADCIEKŁOŚĆ (NADPŁYNNOŚĆ znaczenie w Słownik fizyka N .