Słownik NACZYNIE DEWARA co to znaczy? Słownik podwójnych ściankach. Z przestrzeni pomiędzy.

Czy przydatne?

Co to jest Dewara Naczynie

Definicja z ang. Dewar, z niem. Dewar.

Co to znaczy NACZYNIE DEWARA: naczynie szklane albo metalowe o podwójnych ściankach. Z przestrzeni pomiędzy ściankami poprzez końcówkę K (potem zatopiona) wypompowano powietrze do tak niskiego ciśnienia, aby średnia droga swobodna cząsteczek gazu l - odległość pomiędzy ściankami. Zapewnia to zminimalizowanie strat na przewodnictwo cieplne i konwekcję. Posrebrzone ścianki minimalizują utraty ciepła na promieniowanie
Definicja NOŚNIKI RÓWNOWAGOWE:
Co to jest zobacz PÓŁPRZEWODNIK naczynie dewara co znaczy.
Definicja NATĘŻENIE POLA:
Co to jest zobacz POLE ELEKTROSTATYCZNE, zobacz POLE GRAWITACYJNE naczynie dewara krzyżówka.
Definicja NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO:
Co to jest prądu elektrycznego I jest ładunek przepływający poprzez poprzeczny przekrój przewodnika w jednostce czasu:        (*) W razie, gdy przepływający ładunek nie jest liniową funkcją czasu, albo innymi naczynie dewara co to jest.
Definicja NAPIĘCIE POWIERZCHNIOWE:
Co to jest rezultatem działania sił spójności pomiędzy cząsteczkami cieczy ( siły międzycząsteczkowe). Cząsteczka znajdująca się wewnątrz cieczy jest przyciągana poprzez sąsiednie cząsteczki, a wypadkowa siła naczynie dewara słownik.
Definicja NIEWAŻKOŚĆ.:
Co to jest obserwator znajdujący się w spadającym układzie odniesienia. Obserwator znajdujący się w windzie poruszającej się ze skierowanym w dół przyśpieszeniem równym przyśpieszeniu grawitacyjnemu, jest naczynie dewara czym jest.

Czym jest NACZYNIE DEWARA znaczenie w Słownik fizyka N .