Słownik NACZYNIA POŁĄCZONE co to znaczy? Słownik znajdującej się w n.p. o dowolnych kształtach jest.

Czy przydatne?

Co to jest Połączone Naczynia

Definicja z ang. DISH LINKED, z niem. DISH VERKNÜPFTEN.

Co to znaczy NACZYNIA POŁĄCZONE: Poziom cieczy jednorodnej (ρ = const) znajdującej się w n.p. o dowolnych kształtach jest taki sam w każdym z tych naczyń (o ile nie to są naczynia włoskowate). To jest konsekwencją faktu, iż ciśnienie hydrostatyczne zależy tylko od wysokości słupa cieczy. Naczynia połączone zawierające ciecz jednorodną Jeżeli n.p. zawierają nie mieszające się ciecze o różnych gęstościach, wtedy wysokości słupów cieczy są różne. h2ρ2g = h1ρ1g Specjalny typ n. p. stanowi atmosfera ziemska i słup cieczy w odwróconej do góry dnem zamkniętej rurze ( doświadczenie Torricellego). Gdyby w doświadczeniu Torricellego zamiast rtęci użyć wody, to słup wody wywierający ciśnienie hydrostatyczne równoważne ciśnieniu atmosferycznemu musiałby mieć wysokość ok. 10 metrów. Fakt ten wyjaśnia niemożliwość "wyciągnięcia" dzięki pompy tłokowej wody ze studni o głębokości większej niż 10 metrów
Definicja NAPIĘCIE UŻYTECZNE:
Co to jest zobacz SIŁA ELEKTROMOTORYCZNA, BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM naczynia połączone co znaczy.
Definicja NEWTON ISAAC:
Co to jest astronom angielski (4 I 1643 Woolsthorpe - 31 III 1727 Londyn). Studiował matematykę i edukacji przyrodnicze w Cambridge. W 1669 został następcą swego profesora matematyki, Isaaca Barrowa. W r. 1672 naczynia połączone krzyżówka.
Definicja NADCIEKŁOŚĆ (NADPŁYNNOŚĆ):
Co to jest występujące w ciekłym helu. Gazowy hel skrapla się pod ciśnieniem atmosferycznym w temp. 4,2 K. Dalsze obniżanie temp. do 2,18 K prowadzi do gwałtownej zmiany właściwości cieczy. Ciecz ta, zwana naczynia połączone co to jest.
Definicja NUTACJA:
Co to jest zobacz PRECESJA BĄKA naczynia połączone słownik.
Definicja NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO:
Co to jest prądu elektrycznego I jest ładunek przepływający poprzez poprzeczny przekrój przewodnika w jednostce czasu:        (*) W razie, gdy przepływający ładunek nie jest liniową funkcją czasu, albo innymi naczynia połączone czym jest.

Czym jest NACZYNIA POŁĄCZONE znaczenie w Słownik fizyka N .