Słownik MOC OPTYCZNA co to znaczy? Słownik zbierająca) - relacja współczynnika załamania ośrodka do.

Czy przydatne?

Co to jest Optyczna Moc

Definicja z ang. POWER OPTICAL, z niem. LEISTUNGS OPTICAL.

Co to znaczy MOC OPTYCZNA: (umiejętność skupiająca, umiejętność zbierająca) - relacja współczynnika załamania ośrodka do ogniskowej wyrażonej w metrach: Dla soczewki szklanej znajdującej się w powietrzu m.o. (umiejętność skupiająca) jest równa odwrotności odległości ogniskowej wyrażonej w metrach: Jednostką jest dioptria (1 D) o wymiarze [m-1]
Definicja MATERIAŁ KRUCHY:
Co to jest sporą wartość modułu Younga ( łatwe rozciąganie), podobnie jak materiał sprężysty. Zerwanie następuje jednak przed osiągnięciem trwałego odkształcenia. Zerwany albo złamany pręt kruchy nie wykazuje moc optyczna co znaczy.
Definicja MAGICZNE LICZBY:
Co to jest zobacz NIEDOBÓR MASY, Schemat POWŁOKOWY JĄDRA moc optyczna krzyżówka.
Definicja MASA:
Co to jest określająca umiejętność ciała do przeciwstawiania się działającej sile. M. występująca we wzorze ( prawa dynamiki Newtona) tradycyjnie nazywa się m. bezwładną. Łatwo zauważyć, iż dla stałej siły moc optyczna co to jest.
Definicja MASZYNY PROSTE:
Co to jest urządzenia pozwalające na wykonanie określonej pracy siłą mniejszą niż jest niezbędna do wykonania tej pracy bez użycia maszyny. M.p. są częściami bardziej skomplikowanych systemów. Rozróżnia się m.p moc optyczna słownik.
Definicja MIKROSKOP SIŁOWY:
Co to jest zobacz MIKROSKOP TUNELOWY moc optyczna czym jest.

Czym jest MOC OPTYCZNA znaczenie w Słownik fizyka M .