Słownik METODA OBRACANEGO KRYSZTAŁU. co to znaczy? Słownik monochromatycznego (α = const.) pada.

Czy przydatne?

Co to jest Kryształu Obracanego Metoda

Definicja z ang. METHOD rotating crystal., z niem. METHODE rotierenden Kristall..

Co to znaczy METODA OBRACANEGO KRYSZTAŁU.: Wiązka promieniowania rentgenowskiego monochromatycznego (α = const.) pada na monokryształ. Monokryształ jest bez pośpiechu obracany (wymienia się kąt Θ). Wtedy, gdy dla danej płaszczyzny sieciowej spełnione jest równanie Bragga, następuje selektywne odbicie i na kliszy pojawia się naświetlony prążek
Definicja MODERATOR:
Co to jest do spowalniania neutronów. W procesie rozszczepienia jąder atomowych emitowane są neutrony o energiach ok. 2 MeV. W celu podtrzymania reakcji łańcuchowej w najwyższym stopniu przydatne są neutrony metoda obracanego kryształu. co znaczy.
Definicja MOC CZYNNA:
Co to jest zobacz MOC W OBWODZIE PRĄDU ZMIENNEGO metoda obracanego kryształu. krzyżówka.
Definicja MIKROFON:
Co to jest wymieniający sygnały akustyczne (dźwiękowe) na sygnały elektryczne. M. złożona jest z membrany drgającej pod wpływem sygnału akustycznego i przetwornika wytwarzającego sygnał elektryczny. Na przykład metoda obracanego kryształu. co to jest.
Definicja MIKROSKOP ELEKTRONOWY EMISYJNY:
Co to jest bardzo dużego zwiększenia. Dlatego pozwala on na obserwację rozkładu atomów znajdujących się na powierzchni wolframowego ostrza. , Elektronowy mikroskop emisyjny. K - wolframowa katoda (ostrze), A metoda obracanego kryształu. słownik.
Definicja MOC OPTYCZNA:
Co to jest skupiająca, umiejętność zbierająca) - relacja współczynnika załamania ośrodka do ogniskowej wyrażonej w metrach: Dla soczewki szklanej znajdującej się w powietrzu m.o. (umiejętność skupiająca) jest metoda obracanego kryształu. czym jest.

Czym jest METODA OBRACANEGO KRYSZTAŁU znaczenie w Słownik fizyka M .