Słownik MANOMETR co to znaczy? Słownik ciśnienia w zamkniętych zbiornikach. Do pomiaru ciśnienia.

Czy przydatne?

Co to jest Manometr

Definicja z ang. MANOMETER, z niem. MANOMETRE.

Co to znaczy MANOMETR: przyrząd wykorzystywany do pomiaru ciśnienia w zamkniętych zbiornikach. Do pomiaru ciśnienia używa się m. cieczowych (na przykład rtęciowych), gdzie ciecz znajduje się w rurce w kształcie litery U podłączonej jednym końcem do zbiornika z gazem. Miarą ciśnienia panującego w zbiorniku jest wysokość słupa cieczy w m. W praktyce przemysłowej przeważnie stosuje się m. prężne z rurką Bourdona
Definicja MODERATOR:
Co to jest do spowalniania neutronów. W procesie rozszczepienia jąder atomowych emitowane są neutrony o energiach ok. 2 MeV. W celu podtrzymania reakcji łańcuchowej w najwyższym stopniu przydatne są neutrony manometr co znaczy.
Definicja MIKROSKOP SIŁOWY:
Co to jest zobacz MIKROSKOP TUNELOWY manometr krzyżówka.
Definicja MIKROANALIZATOR RENTGENOWSKI:
Co to jest zobacz MIKROSKOP ELEKTRONOWY SKANINGOWY manometr co to jest.
Definicja MASA:
Co to jest określająca umiejętność ciała do przeciwstawiania się działającej sile. M. występująca we wzorze ( prawa dynamiki Newtona) tradycyjnie nazywa się m. bezwładną. Łatwo zauważyć, iż dla stałej siły manometr słownik.
Definicja MASA KRYTYCZNA:
Co to jest materiału rozszczepialnego, gdzie, mimo strat, może rozwinąć się reakcja łańcuchowa. Rozmiar m.k. zależy od rodzaju i kształtu materiału rozszczepialnego. M.k. dla 239Pu wynosi 950 g (kształt kulisty manometr czym jest.

Czym jest MANOMETR znaczenie w Słownik fizyka M .