Słownik LUNETA co to znaczy? Słownik przyrząd wykorzystywany do oglądania elementów, które znajdują.

Czy przydatne?

Co to jest Luneta

Definicja z ang. TELESCOPE, z niem. TELESKOP.

Co to znaczy LUNETA: (luneta soczewkowa, refraktor) - przyrząd wykorzystywany do oglądania elementów, które znajdują się w dużej odległości od obserwatora. Luneta astronomiczna, zwana również lunetą Keplera złożona jest z dwóch współosiowych układów optycznych, z których każdy ma właściwości soczewki skupiającej. Zadaniem obiektywu Ob jest wytworzenie rzeczywistego, odwróconego i zmniejszonego obrazu odległego przedmiotu. Ten powstający w ognisku obiektywu obraz jest w dalszym ciągu oglądany poprzez lupę, zwaną okularem Około Zwiększenie kątowe l. wyraża się wzorem: i jest równe stosunkowi odległości ogniskowych obiektywu i okularu. W l. nastawionej na nieskończoność ogniska obiektywu i okularu pokrywają się. L. przekształca wiązkę promieni równoległych o dużej średnicy w wiązkę promieni równoległych o średnicy mniejszej. Stanowi ona w ten sposób tak zwany układ bezogniskowy (afokalny). Dla oka miarowego (nie akomodowanego) światło od przedmiotu znajdującego się w nieskończoności dotrze do ogniska znajdującego się na siatkówce, tworząc obraz faktyczny. Gęstość strumienia światła wchodzącego teraz do oka jest wyższa niż dla strumienia wchodzącego poprzez oprawę obiektywu. Dlatego gwiazdy, które są niewidoczne gołym okiem, można zobaczyć dzięki l. Luneta Keplera wytwarza obrazy odwrócone, co nie przeszkadza w obserwacjach astronomicznych. Przystosowanie l. Keplera do obserwacji ziemskich wymaga wykorzystania układu optycznego odwracającego obraz. Przedstawiona na rysunku l. ziemska jest l. Keplera wyposażoną w dodatkową soczewkę odwracającą obraz. Regularnie stosuje się do odwracania obrazu układy kompletnie odbijających pryzmatów, zestawiając dwie l. w lornetę do obserwacji dwuocznej. Obrazy łatwe tworzy l. Galileusza z okularem ujemnym (rozpraszającym)
Definicja LICZNIKI PÓŁPRZEWODNIKOWE.:
Co to jest w tym typie licznika jest półprzewodnik. Cząstka promieniowania jonizującego przemieszczając się skutkuje stworzenie nośników ładunku, par elektron - dziura. Całkowita liczba tych par (ładunek luneta co to jest.
Definicja ŁADUNEK ELEMENTARNY:
Co to jest zobacz ŁADUNEK ELEKTRYCZNY luneta definicja.
Definicja ŁĄCZENIE INDUKCYJNOŚCI:
Co to jest uzyskać różne wartości współczynnika indukcji własnej (indukcyjności), mając do dyspozycji cewki indukcyjne ( cewka indukcyjna) o różnych wartościach indukcyjności; można łączyć te cewki szeregowo luneta co znaczy.
Definicja ŁUK ELEKTRYCZNY:
Co to jest zobacz PRĄD ELEKTRYCZNY W GAZACH luneta słownik.
Definicja ŁĄCZENIE OPORÓW.:
Co to jest obwód elektryczny można łączyć szeregowo albo równolegle. Różne połączenia oporników stosuje się w celu uzyskania różnych wartości oporu elektrycznego, jak także w celu ograniczenia mocy wydzielanej luneta znaczenie.

Czym jest LUNETA znaczenie w Słownik fizyka L .