Słownik KORPUSKULARNA TEORIA ŚWIATŁA. co to znaczy? Słownik poprzez Izaaka Newtona, wiązka światła.

Czy przydatne?

Co to jest Światła Teoria Korpuskularna

Definicja z ang. Corpuscular theory of light., z niem. Korpuskeltheorie..

Co to znaczy KORPUSKULARNA TEORIA ŚWIATŁA.: Wg tej teorii, uznawanej między innymi poprzez Izaaka Newtona, wiązka światła jest zbiorem małych, błyskawicznie poruszających się cząstek (korpuskuł), które przy odbiciu od zwierciadła zachowują się tak jak idealnie sprężyste kulki. Teoria korpuskularna w klasycznej wersji wyjaśnia właściwie tylko zdarzenie odbicia. Trudności pojawiają się już przy interpretacji zjawiska załamania, a zjawiska dyfrakcji, interferencji i polaryzacji ( falowa teoria światła) nie mogą być wytłumaczone opierając się na założeń tej teorii. Współczesną wersją k.t.ś. jest traktowanie wiązki światła jako zbioru fotonów pędzących z prędkością c
Definicja KELWIN:
Co to jest termodynamicznej (do niedawna nazywany stopniem Kelvina) jest częścią temp. punktu potrójnego wody ( diagram fazowy). Temp. zera absolutnego T = 0 K odpowiada wartość, t = -273,15°C, temp. w skali korpuskularna teoria światła. co znaczy.
Definicja KONDENSATOR:
Co to jest przewodników, zwanych okładkami albo elektrodami k., oddzielonych od siebie warstwą dielektryka. Po naładowaniu k., na przykład poprzez przyłączenie do zewnętrznego źródła napięcia, na okładkach korpuskularna teoria światła. krzyżówka.
Definicja KLATKA FARADAYA.:
Co to jest wnętrzu przewodnika jest sumą pola zewnętrznego i pola pochodzącego od ładunków wyindukowanych na jego powierzchni. Suma ta, z wyjątkiem kształtu przewodnika daje rezultat: E = 0 ( we wnętrzu korpuskularna teoria światła. co to jest.
Definicja KRYTERIUM RAYLEIGHA:
Co to jest zobacz Umiejętność ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW OPTYCZNYCH korpuskularna teoria światła. słownik.
Definicja KĄT ZWILŻANIA:
Co to jest zobacz MENISK korpuskularna teoria światła. czym jest.

Czym jest KORPUSKULARNA TEORIA ŚWIATŁA znaczenie w Słownik fizyka K .