Słownik KONWEKCJA co to znaczy? Słownik z makroskopowymi obszarami materii. K. zachodzi wyłącznie w.

Czy przydatne?

Co to jest Konwekcja

Definicja z ang. CONVECTION, z niem. CONVECTION.

Co to znaczy KONWEKCJA: przenoszenie energii cieplnej wspólnie z makroskopowymi obszarami materii. K. zachodzi wyłącznie w środowiskach płynnych: gazach i cieczach. K. swobodna bazuje na tym, iż płyn ogrzewając się minimalizuje własną gęstość i unosi się ku górze. Zamiana ciepła poprzez K. jest znacząco szybsza niż poprzez przewodzenie. Zdarzenie to skutkuje wyrównywanie temperatur w pomieszczeniu, gdzie jest źródło ciepła na przykład grzejnik. K. odgrywa znaczącą rolę w zjawiskach meteorologicznych. Nad obszarem nagrzanym występują prądy wznoszące - kominy termiczne używane w szybownictwie. W pobliżu zbiorników wodnych k. jest powodem powstawania lokalnych wiatrów a więc bryz. Wskutek k. powstają chmury kłębiaste (cumulus) i kłębiaste deszczowe (cumulonimbus). Rozciągłość pionowa kominów termicznych wynosi od kilkuset metrów do dziesiątków kilometrów
Definicja KOMORY PĘCHERZYKOWE.:
Co to jest k.p. jest naczynie wypełnione kompletnie przeźroczystą cieczą bliską stanu wrzenia. Wrzeniu cieczy zapobiega wysokie ciśnienie panujące w komorze. Nagłe obniżenie ciśnienia skutkuje przejście cieczy konwekcja co znaczy.
Definicja KOHERENCJA:
Co to jest zobacz SPÓJNOŚĆ ŚWIATŁA konwekcja krzyżówka.
Definicja KONDENSATOR WYGŁADZAJĄCY:
Co to jest zobacz PROSTOWNIK konwekcja co to jest.
Definicja KĄT BREWSTERA:
Co to jest zobacz POLARYZACJA ŚWIATŁA Poprzez ODBICIE konwekcja słownik.
Definicja KOMORY ISKROWE.:
Co to jest wypełnionej gazem znajduje się układ równoległych elektrod połączonych na przemian (+ i -) do źródła wysokiego napięcia pracującego impulsowo. Przejście cząstki naładowanej poprzez liczniki sterujące konwekcja czym jest.

Czym jest KONWEKCJA znaczenie w Słownik fizyka K .