Słownik KIRCHHOFF GUSTAW ROBERT co to znaczy? Słownik profesorem na uniwersytetach we Wrocławiu.

Czy przydatne?

Co to jest Robert Gustaw Kirchhoff

Definicja z ang. KIRCHHOFF GUSTAW ROBERT, z niem. KIRCHHOFF GUSTAW ROBERT.

Co to znaczy KIRCHHOFF GUSTAW ROBERT: (1824-1887) - fizyk niemiecki. Był profesorem na uniwersytetach we Wrocławiu, Heidelbergu, Berlinie. Podał reguły przepływu prądów elektrycznych w sieciach rozgałęzionych. Badał problemy z zakresu termodynamiki, przewodnictwa cieplnego, mechaniki. Wyprowadził związek pomiędzy zdolnością emisyjną i zdolnością absorpcyjną
Definicja KAPILARA:
Co to jest zobacz WŁOSKOWATOŚĆ kirchhoff gustaw robert co znaczy.
Definicja KOMUTATOR:
Co to jest wykorzystywane do zmiany kierunku prądu w uzwojeniach wirników silników prądu stałego w celu podtrzymania obrotów wirnika w jednym kierunku albo zapewniające stały kierunek przepływu prądu w obwodzie kirchhoff gustaw robert krzyżówka.
Definicja KRĘT:
Co to jest zobacz Okres PĘDU kirchhoff gustaw robert co to jest.
Definicja KOMORY PĘCHERZYKOWE.:
Co to jest k.p. jest naczynie wypełnione kompletnie przeźroczystą cieczą bliską stanu wrzenia. Wrzeniu cieczy zapobiega wysokie ciśnienie panujące w komorze. Nagłe obniżenie ciśnienia skutkuje przejście cieczy kirchhoff gustaw robert słownik.
Definicja KILOGRAM:
Co to jest Masa walca wykonanego ze stopu platyny z irydem, przechowywanego w Biurze Miar i Wag w Sévres pod Paryżem. Masa wzorca jest prawie równa masie 1 dm3 czystej wody w temp. 4°C. Wzorca tego nie kirchhoff gustaw robert czym jest.

Czym jest KIRCHHOFF GUSTAW ROBERT znaczenie w Słownik fizyka K .