Słownik KILOGRAM co to znaczy? Słownik ze stopu platyny z irydem, przechowywanego w Biurze Miar i.

Czy przydatne?

Co to jest Kilogram

Definicja z ang. KILOGRAM, z niem. KILO.

Co to znaczy KILOGRAM: jednostka masy. Masa walca wykonanego ze stopu platyny z irydem, przechowywanego w Biurze Miar i Wag w Sévres pod Paryżem. Masa wzorca jest prawie równa masie 1 dm3 czystej wody w temp. 4°C. Wzorca tego nie zastąpiono wzorcem atomowym, na przykład poprzez masę określonej liczby atomów jakiegoś pierwiastka, aktualnie gdyż dokładność wyznaczania masy dzięki wagi jest znacząco większa niż dokładność wyznaczania mas atomów
Definicja KĄT ODBICIA:
Co to jest zobacz ODBICIE FAL, ODBICIE ŚWIATŁA kilogram co to jest.
Definicja KOMÓRKA ELEMENTARNA:
Co to jest zobacz SIECI BRAVAIS´GO kilogram definicja.
Definicja KOMPENSACYJNA METODA POMIARU SEM.:
Co to jest elektromotorycznej sprowadza się do zmierzenia napięcia użytecznego ( siła elektromotoryczna) na zaciskach otwartego źródła prądu. Można tego dokonać stosując woltomierz o bardzo sporym oporze kilogram co znaczy.
Definicja KONTROLOWANA SYNTEZA TERMOJĄDROWA.:
Co to jest termojądrowych z udziałem ciężkich izotopów wodoru: deuteru i trytu i litu wyzwala się wielka energia. Energia ta jest źródłem energii gwiazd ( reakcje termojądrowe w gwiazdach); może być także kilogram słownik.
Definicja KIRCHHOFFA PRAWA:
Co to jest stanowiące reguły, które pozwalają obliczać natężenia prądów i napięcia w obwodach elektrycznych. - I PRAWO KIRCHHOFFA: suma natężeń prądów dopływających do wspólnego punktu (węzła) układu kilogram znaczenie.

Czym jest KILOGRAM znaczenie w Słownik fizyka K .