Słownik KALORYMETR co to znaczy? Słownik pomiaru ciepła właściwego, parowania, topnienia przy.

Czy przydatne?

Co to jest Kalorymetr

Definicja z ang. CALORIMETER, z niem. Kalorimeter.

Co to znaczy KALORYMETR: przyrząd użytkowany w kalorymetrii do pomiaru ciepła właściwego, parowania, topnienia przy wykorzystaniu zasady bilansu cieplnego. K. powinien posiadać niezłą izolację adiabatyczną naczynia wewnętrznego. Celem pomniejszenia strat ciepła poprzez promieniowanie ściany naczynia wewnętrznego i zewnętrznego są wypolerowane. Pokrywki k. i podstawki, na których stoi naczynie wewnętrzne, wykonane są z materiału słabo przewodzącego ciepło
Definicja KOMUTATOR:
Co to jest wykorzystywane do zmiany kierunku prądu w uzwojeniach wirników silników prądu stałego w celu podtrzymania obrotów wirnika w jednym kierunku albo zapewniające stały kierunek przepływu prądu w obwodzie kalorymetr co znaczy.
Definicja KOMORA JONIZACYJNA:
Co to jest zobacz LICZNIKI JONIZACYJNE PROMIENIOWANIA kalorymetr krzyżówka.
Definicja KONTROLOWANA SYNTEZA TERMOJĄDROWA.:
Co to jest termojądrowych z udziałem ciężkich izotopów wodoru: deuteru i trytu i litu wyzwala się wielka energia. Energia ta jest źródłem energii gwiazd ( reakcje termojądrowe w gwiazdach); może być także kalorymetr co to jest.
Definicja KOMPENSACYJNA METODA POMIARU SEM.:
Co to jest elektromotorycznej sprowadza się do zmierzenia napięcia użytecznego ( siła elektromotoryczna) na zaciskach otwartego źródła prądu. Można tego dokonać stosując woltomierz o bardzo sporym oporze kalorymetr słownik.
Definicja KONTAKTOWA RÓŻNICA POTENCJAŁÓW:
Co to jest odkrył, iż przy zetknięciu się dwóch różnych metali powstaje pomiędzy nimi różnica potencjałów. Volta ustalił szereg metali, gdzie wcześniejszy przy zetknięciu z którymś z kolejnych elektryzuje się kalorymetr czym jest.

Czym jest KALORYMETR znaczenie w Słownik fizyka K .