Słownik FOTOOGNIWO co to znaczy? Słownik może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem.

Czy przydatne?

Co to jest Fotoogniwo

Definicja z ang. fotoogniwo, z niem. fotoogniwo.

Co to znaczy FOTOOGNIWO: Fotodioda bez polaryzacji zewnętrznej może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem. Stosowane dawniej fotoogniwa selenowe zostały wyparte poprzez fotoogniwa krzemowe, gdzie złącze p-n znajduje się na głębokości kilku mikrometrów pod powierzchnią, gwarantując dostęp światła. Sprawność fotoogniw krzemowych wynosi ok. 15%, tzn. 15% energii światła zostaje przekształcone na energię elektryczną. Urządzenie składające się z dużej ilości fotoogniw to bateria słoneczna. Baterie słoneczne są źródłem prądu na przykład dla kalkulatorów, przenośnych radiostacji, a w przestrzeni kosmicznej są fundamentalnym źródłem energii dla aparatury satelitów i stacji kosmicznych
Definicja FOTOKOMÓRKA:
Co to jest gazowana lampa elektronowa, gdzie źródłem elektronów jest fotokatoda, emitująca elektrony pod wpływem padającego na nią światła ( zewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne). Natężenie prądu f. wykazuje fotoogniwo co znaczy.
Definicja FALA UDERZENIOWA:
Co to jest ośrodku wtedy, gdy źródło fali porusza się względem ośrodka z prędkością v większą od prędkości fazowej fali sprężystej v0, która może rozchodzić się w tym ośrodku. W tych sytuacjach czoło fali fotoogniwo krzyżówka.
Definicja FALE DE BROGLIE´A.:
Co to jest francuski L.V. de Broglie wysunął hipotezę, iż każdej cząstce posiadającej pęd p można przypisać falę o długości h - stała Plancka. Wzór ten stosuje się do cząstek o masie spoczynkowej mo ≠ 0, jak i fotoogniwo co to jest.
Definicja FAZA (TERMODYNAMICZNA):
Co to jest zestaw wszystkich części układu mających jednakowy skład chemiczny i znajdujących się w jednakowym stanie termodynamicznym, na przykład etap gazowa, ciekła, stała fotoogniwo słownik.
Definicja FERRIMAGNETYZM:
Co to jest zobacz FERROMAGNETYK fotoogniwo czym jest.

Czym jest FOTOOGNIWO znaczenie w Słownik fizyka F .