Słownik FOTOOGNIWO co to znaczy? Słownik może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem.

Czy przydatne?

Co to jest Fotoogniwo

Definicja z ang. fotoogniwo, z niem. fotoogniwo.

Co to znaczy FOTOOGNIWO: Fotodioda bez polaryzacji zewnętrznej może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem. Stosowane dawniej fotoogniwa selenowe zostały wyparte poprzez fotoogniwa krzemowe, gdzie złącze p-n znajduje się na głębokości kilku mikrometrów pod powierzchnią, gwarantując dostęp światła. Sprawność fotoogniw krzemowych wynosi ok. 15%, tzn. 15% energii światła zostaje przekształcone na energię elektryczną. Urządzenie składające się z dużej ilości fotoogniw to bateria słoneczna. Baterie słoneczne są źródłem prądu na przykład dla kalkulatorów, przenośnych radiostacji, a w przestrzeni kosmicznej są fundamentalnym źródłem energii dla aparatury satelitów i stacji kosmicznych
Definicja FERRIELEKTRYK:
Co to jest zobacz ANTYFERROELEKTRYK fotoogniwo co znaczy.
Definicja FONONY.:
Co to jest krystalicznej można wzbudzać fale sprężyste zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Zasadniczy wpływ na rozchodzenie się fal ma periodyczna struktura sieci krystalicznej. Energia fal sprężystych fotoogniwo krzyżówka.
Definicja FALA UDERZENIOWA:
Co to jest ośrodku wtedy, gdy źródło fali porusza się względem ośrodka z prędkością v większą od prędkości fazowej fali sprężystej v0, która może rozchodzić się w tym ośrodku. W tych sytuacjach czoło fali fotoogniwo co to jest.
Definicja FRAUNHOFERA LINIE:
Co to jest zobacz WIDMA OPTYCZNE fotoogniwo słownik.
Definicja FALA STOJĄCA:
Co to jest interferencji fal harmonicznych o jednakowych częstotliwościach i amplitudach biegnących w przeciwnych kierunkach. Sumując równania fal biegnących w dodatnim i ujemnym kierunku osi x można dostać fotoogniwo czym jest.

Czym jest FOTOOGNIWO znaczenie w Słownik fizyka F .