Słownik FOTOOGNIWO co to znaczy? Słownik może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem.

Czy przydatne?

Co to jest Fotoogniwo

Definicja z ang. fotoogniwo, z niem. fotoogniwo.

Co to znaczy FOTOOGNIWO: Fotodioda bez polaryzacji zewnętrznej może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem. Stosowane dawniej fotoogniwa selenowe zostały wyparte poprzez fotoogniwa krzemowe, gdzie złącze p-n znajduje się na głębokości kilku mikrometrów pod powierzchnią, gwarantując dostęp światła. Sprawność fotoogniw krzemowych wynosi ok. 15%, tzn. 15% energii światła zostaje przekształcone na energię elektryczną. Urządzenie składające się z dużej ilości fotoogniw to bateria słoneczna. Baterie słoneczne są źródłem prądu na przykład dla kalkulatorów, przenośnych radiostacji, a w przestrzeni kosmicznej są fundamentalnym źródłem energii dla aparatury satelitów i stacji kosmicznych
Definicja FALA:
Co to jest przestrzeni zaburzenia stanu materii albo pola dowolnej wielkości fizycznej. Na przykład fale akustyczne w gazach albo cieczach są drganiami ciśnienia rozchodzącego się w takich ośrodkach, z kolei fotoogniwo co to jest.
Definicja FALA POPRZECZNA.:
Co to jest cząsteczki ośrodka drgają w płaszczyznach prostopadłych do kierunku rozchodzenia się fali. F.p. mogą powstać w ośrodku, który charakteryzuje się sprężystością postaci, to oznacza zdolnym fotoogniwo definicja.
Definicja FALE ELEKTROMAGNETYCZNE.:
Co to jest Maxwella prowadzi do twierdzenia, iż zmienne pole elektryczne skutkuje stworzenie wirowegopola magnetycznego, a zmienne pole magnetyczne - stworzenie wirowego pola elektrycznego. Zmienne pola fotoogniwo co znaczy.
Definicja FONONY.:
Co to jest krystalicznej można wzbudzać fale sprężyste zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Zasadniczy wpływ na rozchodzenie się fal ma periodyczna struktura sieci krystalicznej. Energia fal sprężystych fotoogniwo słownik.
Definicja FALA AKUSTYCZNA:
Co to jest zobacz FALE MECHANICZNE fotoogniwo znaczenie.

Czym jest FOTOOGNIWO znaczenie w Słownik fizyka F .