Co to jest Fotokomórka
Definicja z ang. PHOTOCELL, z niem. SCHRANKE.
Co to znaczy FOTOKOMÓRKA:
próżniowa albo gazowana lampa elektronowa, gdzie źródłem elektronów jest fotokatoda, emitująca elektrony pod wpływem padającego na nią światła ( zewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne).
Natężenie prądu f. wykazuje, przy sporym napięciu anodowym, stan nasycenia. Natężenie prądu nasycenia jest proporcjonalne do natężenia światła padającego na fotokatodę. Prąd f. gazowanej nie wykazuje nasycenia na skutek zderzeniowej jonizacji gazu. Ta jonizacja jest powodem tak zwany wzmocnienia gazowego prądu f. Napięcie pracy f. gazowanej jest ograniczone napięciem zapłonu, tzn. napięciem, przy którym zaczyna się wyładowanie jarzeniowe w gazie wypełniającym f
- Definicja FALE MECHANICZNE.:
- Co to jest mechaniczne (odkształcenia), rozchodzące się w ośrodku sprężystym, nazywają się falami sprężystymi. Jeśli amplitudy drgań cząsteczek ośrodka są małe, to fale nazywają się akustycznymi albo fotokomórka co znaczy.
- Definicja FM:
- Co to jest częstotliwości (z angielskiego: freQuency modulation). Sposób przekazywania informacji przy udziale (ultrakrótkich) fal radiowych polegająca na tym, iż sygnał o częstotliwości akustycznej nałożony na fotokomórka krzyżówka.
- Definicja FULLERENY:
- Co to jest alotropowa węgla, prócz diamentu i grafitu. F. są strukturami trójwymiarowymi przypominającymi klatki, wewnątrz puste. W najwyższym stopniu stabilnym symetrycznym f. jest cząsteczka C60, o kształcie fotokomórka co to jest.
- Definicja FOTOMETRIA:
- Co to jest zajmuje się procesem przenoszenia energii poprzez światło. - Fotometria energetyczna opisuje mechanizm przenoszenia energii poprzez fale elektromagnetyczne posługując się pojęciami mocy i energii fotokomórka słownik.
- Definicja FOTOOGNIWO:
- Co to jest polaryzacji zewnętrznej może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem. Stosowane dawniej fotoogniwa selenowe zostały wyparte poprzez fotoogniwa krzemowe, gdzie złącze p-n znajduje się na fotokomórka czym jest.
Czym jest FOTOKOMÓRKA znaczenie w Słownik fizyka F .