Słownik FONONY. co to znaczy? Słownik fale sprężyste zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Zasadniczy.

Czy przydatne?

Co to jest Fonony

Definicja z ang. Phonons., z niem. Phononen..

Co to znaczy FONONY.: W sieci krystalicznej można wzbudzać fale sprężyste zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Zasadniczy wpływ na rozchodzenie się fal ma periodyczna struktura sieci krystalicznej. Energia fal sprężystych rozchodzących się w sieci krystalicznej jest skwantowana. Kwant energii tych fal to f. Ruch fali sprężystej można rozpatrywać jako ruch f. Drgania cieplne w kryształach to f. wzbudzone termicznie. W sieci z dwoma rodzajami atomów mogą rozchodzić się różne typy f. różniące się częstotliwością: drganie akustyczne o małej częstotliwości i drganie optyczne o dużej częstotliwości. Nazwa: drganie optyczne pochodzi stąd, iż drgania te można wzbudzić dzięki światła (fala elektromagnetyczna wywołuje drgania jonów w krysztale). Jeśli w komórce elementarnej jest p atomów, wówczas występuje 3p rodzajów drgań akustycznych i (3p-3) drgań optycznych
Definicja FALA AKUSTYCZNA:
Co to jest zobacz FALE MECHANICZNE fonony. co znaczy.
Definicja FOURIERA SZEREG.:
Co to jest 1830) wykazał, iż do opisu w najwyższym stopniu ogólnych postaci fal periodycznych wystarczą łatwe fale harmoniczne. Dowolny periodyczny ruch cząstki może być przedstawiony jako kombinacja liniowa fonony. krzyżówka.
Definicja FOTOPOWIELACZ ELEKTRONOWY:
Co to jest scyntylacja) padający na fotokatodę K, na zasadzie zewnętrznego zjawiska fotoelektrycznego, wybija z niej elektron. Elektron ten jest przyspieszany polem elektrycznym pomiędzy katodą K i dynodą D1 fonony. co to jest.
Definicja FALA:
Co to jest przestrzeni zaburzenia stanu materii albo pola dowolnej wielkości fizycznej. Na przykład fale akustyczne w gazach albo cieczach są drganiami ciśnienia rozchodzącego się w takich ośrodkach, z kolei fonony. słownik.
Definicja FOTOKOMÓRKA:
Co to jest gazowana lampa elektronowa, gdzie źródłem elektronów jest fotokatoda, emitująca elektrony pod wpływem padającego na nią światła ( zewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne). Natężenie prądu f. wykazuje fonony. czym jest.

Czym jest FONONY znaczenie w Słownik fizyka F .