Słownik FALA POPRZECZNA. co to znaczy? Słownik płaszczyznach prostopadłych do kierunku rozchodzenia.

Czy przydatne?

Co to jest Poprzeczna Fala

Definicja z ang. WAVE CROSS., z niem. WAVE CROSS..

Co to znaczy FALA POPRZECZNA.: fala, gdzie cząsteczki ośrodka drgają w płaszczyznach prostopadłych do kierunku rozchodzenia się fali. F.p. mogą powstać w ośrodku, który charakteryzuje się sprężystością postaci, to oznacza zdolnym przeciwstawiać się odkształceniu przesunięcia. F.p. mogą więc istnieć w ciałach stałych. Odpowiednikiem mogą być fale rozchodzące się wzdłuż strun instrumentów muzycznych. Fale tworzące się na swobodnej powierzchni cieczy lub na powierzchni granicy dwóch nie mieszających się cieczy, które mają różne gęstości, są wyjątkiem od tej reguły. Specjalne właściwości fal powierzchniowych są powiązane z siłami ciężkości i napięcia powierzchniowego, które grają sporą rolę przy rozchodzeniu się tych fal. Drgające cząsteczki cieczy wykonują równocześnie drgania poprzeczne i podłużne, zakreślając tory eliptyczne albo bardziej złożone. F.p. są fale elektromagnetyczne, które stanowią zaburzenia pola elektromagnetycznego i nie są falami mechanicznymi
Definicja FALA PODŁUŻNA:
Co to jest gdzie drgania cząsteczek ośrodka są równoległe do kierunku rozchodzenia się fali. F.p. może rozchodzić się w każdym ośrodku: stałym, ciekłym i gazowym. Odpowiednikiem f.p. jest fala dźwiękowa fala poprzeczna. co znaczy.
Definicja FALE RADIOWE:
Co to jest elektromagnetyczne o względnie sporych długościach (od ok. 10-3 do 104 m) i niezbyt sporych częstotliwościach (od ok. 105 do 1011 Hz). W skład widma f.r. wchodzą: mikrofale, fale o ultrawysokich (UHF fala poprzeczna. krzyżówka.
Definicja FOTOOGNIWO:
Co to jest polaryzacji zewnętrznej może być źródłem prądu elektrycznego - fotoogniwem. Stosowane dawniej fotoogniwa selenowe zostały wyparte poprzez fotoogniwa krzemowe, gdzie złącze p-n znajduje się na fala poprzeczna. co to jest.
Definicja FALA STOJĄCA:
Co to jest interferencji fal harmonicznych o jednakowych częstotliwościach i amplitudach biegnących w przeciwnych kierunkach. Sumując równania fal biegnących w dodatnim i ujemnym kierunku osi x można dostać fala poprzeczna. słownik.
Definicja FIGURY LISSAJOUS:
Co to jest zobacz SKŁADANIE DRGAŃ HARMONICZNYCH fala poprzeczna. czym jest.

Czym jest FALA POPRZECZNA znaczenie w Słownik fizyka F .