Słownik ELEKTRONIKA co to znaczy? Słownik emisją elektronów z przewodników i półprzewodników.

Czy przydatne?

Co to jest Elektronika

Definicja z ang. ELECTRONICS, z niem. ELECTRONICS.

Co to znaczy ELEKTRONIKA: edukacja techniczna zajmująca się emisją elektronów z przewodników i półprzewodników, sterowaniem prądami elektronowymi płynącymi w próżni, gazach i półprzewodnikach i konstrukcją różnego typu urządzeń elektronicznych. Pierwszymi urządzeniami elektronicznymi były próżniowe i gazowane lampy elektronowe, gdzie elektrony poruszały się w próżni albo rozrzedzonym gazie. Skonstruowanie lamp elektronowych doprowadziło do takich wynalazków jak radio, telewizja, radar i maszyna cyfrowa, a więc komputer. Zastąpienie lampy elektronowej wynalezionym w 1948 r. małym i niezawodnym tranzystorem zrewolucjonizowało postęp e. Współczesne urządzenia elektroniczne konstruuje się w oparciu o obwody scalone, zawierające dziesiątki tys. tranzystorów i innych przedmiotów na cienkim monokrysztale krzemu. Dzięki wykorzystaniu przedmiotów elektronicznych budowanych na bazie ciał stałych, takich jak obwody scalone, skrajnie złożone obwody elektroniczne mogą mieć bardzo małe wymiary. Ta miniaturyzacja doprowadziła do skonstruowania takich urządzeń jak cyfrowe zegarki, kieszonkowe kalkulatory, mikroprocesory i mikrokomputery o wielkiej mocy obliczeniowej. Aktualnie wszelakie typy urządzeń elektronicznych są powszechnie stosowane w życiu codziennym i trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez e
Definicja ELEKTROMAGNETYZM:
Co to jest spowodowanych istnieniem ładunków elektrycznych zarówno w spoczynku, jak i w ruchu. Początki edukacji o elektryczności sięgają VI wieku przed naszą erą, kiedy Tales z Miletu obserwował przyciąganie elektronika co znaczy.
Definicja EFEKT FOTOELEKTRYCZNY WEWNĘTRZNY:
Co to jest światło dodatkowych (nierównowagowych) nośników ładunku elektrycznego (elektronów i dziur) w półprzewodnikach i izolatorach. E.f.w. zachodzi wtedy, gdy energia kwantu światła hv ≥ Eg dla elektronika krzyżówka.
Definicja ENERGIA:
Co to jest stanu układu fizycznego, związana z wykonaniem pracy nad tym układem albo z dostarczeniem do tego układu ciepła. Upraszczając można mówić, iż układ obdarzony e. jest zdolny wykonać pracę W albo elektronika co to jest.
Definicja ELEKTRON:
Co to jest naładowana cząstka elementarna niosąca ładunek elementarny W atomie e. tworzą chmurę elektronową otaczającą jądro. Gdyż charakteryzują się połówkowym spinem, podlegają zakazowi Pauliego. Dzięki elektronika słownik.
Definicja ELEMENT LINIOWY:
Co to jest zobacz CHARAKTERYSTYKA PRĄDOWO-NAPIĘCIOWA elektronika czym jest.

Czym jest ELEKTRONIKA znaczenie w Słownik fizyka E .