Słownik ELEKTRONIKA co to znaczy? Słownik emisją elektronów z przewodników i półprzewodników.

Czy przydatne?

Co to jest Elektronika

Definicja z ang. ELECTRONICS, z niem. ELECTRONICS.

Co to znaczy ELEKTRONIKA: edukacja techniczna zajmująca się emisją elektronów z przewodników i półprzewodników, sterowaniem prądami elektronowymi płynącymi w próżni, gazach i półprzewodnikach i konstrukcją różnego typu urządzeń elektronicznych. Pierwszymi urządzeniami elektronicznymi były próżniowe i gazowane lampy elektronowe, gdzie elektrony poruszały się w próżni albo rozrzedzonym gazie. Skonstruowanie lamp elektronowych doprowadziło do takich wynalazków jak radio, telewizja, radar i maszyna cyfrowa, a więc komputer. Zastąpienie lampy elektronowej wynalezionym w 1948 r. małym i niezawodnym tranzystorem zrewolucjonizowało postęp e. Współczesne urządzenia elektroniczne konstruuje się w oparciu o obwody scalone, zawierające dziesiątki tys. tranzystorów i innych przedmiotów na cienkim monokrysztale krzemu. Dzięki wykorzystaniu przedmiotów elektronicznych budowanych na bazie ciał stałych, takich jak obwody scalone, skrajnie złożone obwody elektroniczne mogą mieć bardzo małe wymiary. Ta miniaturyzacja doprowadziła do skonstruowania takich urządzeń jak cyfrowe zegarki, kieszonkowe kalkulatory, mikroprocesory i mikrokomputery o wielkiej mocy obliczeniowej. Aktualnie wszelakie typy urządzeń elektronicznych są powszechnie stosowane w życiu codziennym i trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez e
Definicja ECHO:
Co to jest powtórzenie impulsu dźwiękowego wywołane odbiciem fali dźwiękowej od przeszkody (ściany, skraju lasu i tym podobne elektronika co to jest.
Definicja ELEKTROMAGNETYZM:
Co to jest spowodowanych istnieniem ładunków elektrycznych zarówno w spoczynku, jak i w ruchu. Początki edukacji o elektryczności sięgają VI wieku przed naszą erą, kiedy Tales z Miletu obserwował przyciąganie elektronika definicja.
Definicja EDISON THOMAS ALVA (1847:
Co to jest amerykański (właściciel powyżej 1000 patentów). Samouk. Wynalazł między innymi fonograf (zapis dźwięku), żarówkę elektryczną. W r. 1882 uruchomił w Nowym Jorku elektrownię. Był właścicielem licznych elektronika co znaczy.
Definicja ECHOSONDA:
Co to jest wysyłające fale ultradźwiękowe w pewnym kierunku i w dalszym ciągu rejestrujące falę odbitą. E. zainstalowana na statku pozwala określić głębokość morza pod dnem statku, umożliwia także elektronika słownik.
Definicja ENERGIA WEWNĘTRZNA:
Co to jest rodzajów energii cząsteczek ciała, jest to energii ruchów cieplnych cząsteczek i energii oddziaływania pomiędzy cząsteczkami. E.w. zależy tylko od stanu termodynamicznego ciała, tzn. jest elektronika znaczenie.

Czym jest ELEKTRONIKA znaczenie w Słownik fizyka E .