Słownik ELEKTROFOR co to znaczy? Słownik względnie dużego ładunku elektrycznego dzięki zjawisku.

Czy przydatne?

Co to jest Elektrofor

Definicja z ang. ELECTROPHORUS, z niem. Elektrophor.

Co to znaczy ELEKTROFOR: urządzenie pozwalające na uzyskanie względnie dużego ładunku elektrycznego dzięki zjawisku indukcji elektrostatycznej. Złożona jest z płyty dielektrycznej, którą można naelektryzować poprzez tarcie i metalowego dysku z izolacyjnym uchwytem. Jeżeli metalowy dysk położyć na naelektryzowanej ujemnie płytce dielektrycznej, to w metalu nastąpi rozsunięcie nośników ładunku elektrycznego. Swobodne elektrony zostaną przesunięte do górnej powierzchni dysku. Uziemiając górną powierzchnię dysku, odprowadza się zebrane tam elektrony do ziemi. Na dysku metalowym pozostaje nadmiar ładunku dodatniego, który można przenieść i gromadzić w kondensatorze. Jednokrotne naelektryzowanie płyty dielektrycznej pozwala na wielokrotne uzyskiwanie ładunku indukowanego na dysku metalowym
Definicja ENERGIA W RUCHU HARMONICZNYM:
Co to jest zobacz OSCYLATOR HARMONICZNY PROSTY elektrofor co znaczy.
Definicja ELEKTRET:
Co to jest wytwarza trwałe zewnętrzne pole elektryczne. Pole tj. uwarunkowane istnieniem w e. trwałego uporządkowania dipoli molekularnych albo nieskompensowanego ładunku przestrzennego lub powierzchniowego elektrofor krzyżówka.
Definicja ELEKTROSKOP:
Co to jest wykrywania ładunku elektrycznego. Działa na zasadzie odpychania się jednoimiennie naelektryzowanych obiektów. W e. pokazanym na rysunku wprowadzenie na środkową elektrodę ładunku elektrycznego elektrofor co to jest.
Definicja ELEMENT LINIOWY:
Co to jest zobacz CHARAKTERYSTYKA PRĄDOWO-NAPIĘCIOWA elektrofor słownik.
Definicja EINSTEIN ALBERT:
Co to jest amerykański (1879-1955). Dokonał przewrotu w obrazie świata fizyki klasycznej, formułując specjalną (1905) i ogólną (1907) teorie względności. Słynny wzór E = mc2 ogłosił w r. 1907. W latach 1902 elektrofor czym jest.

Czym jest ELEKTROFOR znaczenie w Słownik fizyka E .