Słownik ECHOSONDA co to znaczy? Słownik ultradźwiękowe w pewnym kierunku i w dalszym ciągu.

Czy przydatne?

Co to jest Echosonda

Definicja z ang. depth sounder, z niem. Echolot.

Co to znaczy ECHOSONDA: urządzenie wysyłające fale ultradźwiękowe w pewnym kierunku i w dalszym ciągu rejestrujące falę odbitą. E. zainstalowana na statku pozwala określić głębokość morza pod dnem statku, umożliwia także zlokalizowanie ławicy ryb albo okrętu podwodnego. Zasadę e. wykorzystuje nietoperz, wydając w trakcie lotu krótkie, niesłyszalne dla człowieka, piski (fale ultradźwiękowe) i w dalszym ciągu rejestrując fale odbite. Ta echolokacja pozwala mu uniknąć zderzenia z przeszkodą i zlokalizować latające owady, które są jego pożywieniem. E. w innym wykonaniu jest defektoskop ultradźwiękowy, pozwalający wykryć schowane wady materiałów, jak także niewidoczne uszkodzenia pracujących części urządzeń technicznych (na przykład silników lotniczych), będące efektem ich zużycia. Urządzenie użytkowane w diagnostyce medycznej, zwane ultrasonografem, jest także e. z bardzo rozbudowanym układem zobrazowania, pozwalającym "oglądać" wnętrze człowieka albo zwierzęcia dzięki ultradźwięków
Definicja ELEKTRET:
Co to jest wytwarza trwałe zewnętrzne pole elektryczne. Pole tj. uwarunkowane istnieniem w e. trwałego uporządkowania dipoli molekularnych albo nieskompensowanego ładunku przestrzennego lub powierzchniowego echosonda co to jest.
Definicja ENERGIA W RUCHU HARMONICZNYM:
Co to jest zobacz OSCYLATOR HARMONICZNY PROSTY echosonda definicja.
Definicja ELEKTROMAGNES:
Co to jest wykorzystywane do wytwarzania mocnych pól magnetycznych. Pole magnetyczne jest produkowane poprzez namagnesowanie rdzenia z miękkiego ferromagnetyka prądem elektrycznym płynącym poprzez uzwojenia echosonda co znaczy.
Definicja EMISJA POLOWA:
Co to jest zobacz EMISJA ELEKTRONÓW echosonda słownik.
Definicja ELEKTROFOR:
Co to jest pozwalające na uzyskanie względnie dużego ładunku elektrycznego dzięki zjawisku indukcji elektrostatycznej. Złożona jest z płyty dielektrycznej, którą można naelektryzować poprzez tarcie i metalowego echosonda znaczenie.

Czym jest ECHOSONDA znaczenie w Słownik fizyka E .