Słownik DZIAŁO ELEKTRONOWE co to znaczy? Słownik wiązkę elektronów w lampach obrazowych i.

Czy przydatne?

Co to jest Elektronowe Działo

Definicja z ang. The electron gun, z niem. Die Elektronenkanone.

Co to znaczy DZIAŁO ELEKTRONOWE: układ przyśpieszający i ogniskujący wiązkę elektronów w lampach obrazowych i mikroskopach elektronowych. Przeważnie złożona jest z podgrzewanej katody, elektrody sterującej zwanej cylindrem Wehnelta, której potencjał jest niekorzystny względem potencjału katody i zespołu anod przyśpieszających i ogniskujących wiązkę elektronów
Definicja DATOWANIE PROMIENIOTWÓRCZE:
Co to jest wieku skał i szczątków organicznych wykorzystująca prawa rozpadu promieniotwórczego. - Sposób IZOTOPU WĘGLA 14C - jest używana do określania wieku szczątków organicznych. Węgiel 14C powstaje stale w działo elektronowe co znaczy.
Definicja DYSOCJACJA TERMICZNA:
Co to jest kryształach o wiązaniu jonowym defektów sieci krystalicznej, których stężenie N jest zależne od temp.. Powstawanie tych defektów bazuje na opuszczaniu poprzez kationy ich pozycji w węzłach sieci i działo elektronowe krzyżówka.
Definicja DOŚWIADCZENIE RUTHERFORDA.:
Co to jest badano rozpraszanie cząstek α na cienkich foliach F (0,4 µm): Au, Pt, Ag, Al... Źródłem cząstek była sól uranowa U. Cząstki odchylone pod kątem φ uderzają w scyntylator S, powodując w nim rozbłyski działo elektronowe co to jest.
Definicja DEPOLARYZATOR:
Co to jest gazy wydzielające się w trakcie pracy ogniwa galwanicznego i w ten sposób zapobiegająca polaryzacji elektrod. W ogniwie galwanicznym Leclanche´a węgiel C (+) - NH4Cl - cynk Zn (-) d. jest tlenek działo elektronowe słownik.
Definicja DZIURA OZONOWA:
Co to jest DZWONEK ELEKTRYCZNY. - W konstrukcji dz.e. zastosowano zasadę działania przerywacza Neefa. Po zwarciu wyłącznika W prąd elektryczny przepływa poprzez uzwojenie elektromagnesu powodując przyciągnięcie działo elektronowe czym jest.

Czym jest DZIAŁO ELEKTRONOWE znaczenie w Słownik fizyka D .