Słownik DYNAMIKA co to znaczy? Słownik fizycznym i matematycznym opisem zachowania się ciał.

Czy przydatne?

Co to jest Dynamika

Definicja z ang. DYNAMICS, z niem. DYNAMICS.

Co to znaczy DYNAMIKA: dział mechaniki, zajmujący się fizycznym i matematycznym opisem zachowania się ciał poddanych działaniu sił, jeżeli siły te wywołują zmiany ruchu (pędu, krętu) tych ciał. Fundamentem klasycznej d. są prawa (zasady) d. Newtona
Definicja DECYBEL:
Co to jest zobacz GŁOŚNOŚĆ DŹWIĘKU dynamika co to jest.
Definicja DOZYMETRY:
Co to jest wykorzystywane do określania dawek promieniowania jonizującego. D. działają na takich zasadach jak detektory promieniowania jądrowego. Użytkowane są: - DOZYMETRY FOTOGRAFICZNE - zasada działania dynamika definicja.
Definicja DYNAMOMETR:
Co to jest wielkości działającej siły. Zasada działania d. bazuje na liniowej zależności odkształcenia sprężystego od wartości działającej siły (prawo Hooke´a). Elementem odkształcanym w d. jest przeważnie dynamika co znaczy.
Definicja DIODA ELEKTROLUMINESCENCYJNA:
Co to jest półprzewodnikowa emitująca światło w trakcie przepływu prądu poprzez złącze p-n ( luminescencja). Powszechnie stosowana jest nazwa LED (z angielskiego: Light Emitting Diode). Zasada działania opiera dynamika słownik.
Definicja DOŚWIADCZENIE RUTHERFORDA.:
Co to jest badano rozpraszanie cząstek α na cienkich foliach F (0,4 µm): Au, Pt, Ag, Al... Źródłem cząstek była sól uranowa U. Cząstki odchylone pod kątem φ uderzają w scyntylator S, powodując w nim rozbłyski dynamika znaczenie.

Czym jest DYNAMIKA znaczenie w Słownik fizyka D .