Słownik DWÓJŁOMNOŚĆ co to znaczy? Słownik zobacz POLARYZACJA ŚWIATŁA Poprzez PODWÓJNE ZAŁAMANIE.

Czy przydatne?

Co to jest Dwójłomność

Definicja z ang. BIREFRINGENCE, z niem. DOPPELBRECHUNG.

Co to znaczy DWÓJŁOMNOŚĆ: zobacz POLARYZACJA ŚWIATŁA Poprzez PODWÓJNE ZAŁAMANIE
Definicja DIELEKTRYK:
Co to jest przewodząca prądu elektrycznego (izolator), gdzie nie występują swobodne nośniki ładunku elektrycznego w niezbyt wysokich temperaturach i przy braku pól elektrycznych o bardzo sporym natężeniu. W d dwójłomność co znaczy.
Definicja DIELEKTRYK POLARNY.:
Co to jest obdarzone trwałymi momentami dipolowymi. Polaryzacja takich dielektryków bazuje na tym, iż elektryczne momenty dipolowe dążą do ustawienia się zgodnego z kierunkiem zewnętrznego pola elektrycznego dwójłomność krzyżówka.
Definicja DIAGRAM (WYKRES) FAZOWY:
Co to jest fazowej we współrzędnych p T (ciśnienie - temp.) pomiędzy poszczególnymi etapami. Diagram fazowy dla substancji zwiększającej objętość w trakcie topnienia TA - krzywa równowagi etapy stałej i gazowej dwójłomność co to jest.
Definicja DOMENA FERROELEKTRYCZNA:
Co to jest spolaryzowany region kryształu ferroelektrycznego, gdzie polaryzacja spontaniczna PS osiąga stan nasycenia. Podział kryształu na domeny skutkuje, iż próbka ferroelektryczna nie poddana działaniu pola dwójłomność słownik.
Definicja DYSOCJACJA ELEKTROLITYCZNA:
Co to jest wiązaniu jonowym (kwasów, zasad, soli), a więc elektrolitów, pod wpływem rozpuszczalnika o dużej stałej dielektrycznej, przeważnie wody. Atomy tworzące cząsteczki kwasów, zasad albo soli są dwójłomność czym jest.

Czym jest DWÓJŁOMNOŚĆ znaczenie w Słownik fizyka D .