Słownik DIRAC PAUL ADRIEN MAURICE co to znaczy? Słownik 1984). Zaczął studia elektrotechniczne.

Czy przydatne?

Co to jest DIRAC PAUL ADRIEN MAURICE

Definicja z ang. PAUL ADRIEN MAURICE DIRAC, z niem. PAUL ADRIEN MAURICE DIRAC.

Co to znaczy DIRAC PAUL ADRIEN MAURICE: angielski fizyk teoretyk (1902 Bristol 1984). Zaczął studia elektrotechniczne, później przeniósł się na fizykę teoretyczną. W r. 1932 dostał posadę profesora matematyki w Cambridge. Nagrodę Nobla dostał w 1933 roku. D. wniósł ogromny wkład do rozwoju mechaniki kwantowej i kwantowej elektrodynamiki. Jego relatywistyczna teoria atomu doprowadziła go do przewidywania istnienia antycząstek, co zostało wkrótce potwierdzone odkryciem pozytonu poprzez Andersona
Definicja DYFRAKCJA ŚWIATŁA.:
Co to jest poprzez wąską szczelinę rozprzestrzenia się na region większy niż wynika to z konstrukcji geometrycznej. Odbywa się tak w konsekwencji dyfrakcji lub, innymi słowami, ugięcia światła. Dyfrakcję można dirac paul adrien maurice co znaczy.
Definicja DATOWANIE PROMIENIOTWÓRCZE:
Co to jest wieku skał i szczątków organicznych wykorzystująca prawa rozpadu promieniotwórczego. - Sposób IZOTOPU WĘGLA 14C - jest używana do określania wieku szczątków organicznych. Węgiel 14C powstaje stale w dirac paul adrien maurice krzyżówka.
Definicja DOMENA MAGNETYCZNA.:
Co to jest ferromagnetyczne jako całość wykazują okres magnetyczny znacząco mniejszy od momentu odpowiadającego nasyceniu, a nasycenie można uzyskać po przyłożeniu zewnętrznego pola magnetycznego. Próbki dirac paul adrien maurice co to jest.
Definicja DOŚWIADCZENIE DAVISSONA:
Co to jest C.J. Davisson i L.H. Germer obserwowali rozpraszanie wiązki elektronów na powierzchni monokryształu niklu. Obserwowano selektywne odbicie dla przypadków, gdy spełnione było równanie Bragga. W dirac paul adrien maurice słownik.
Definicja DYNAMOMETR:
Co to jest wielkości działającej siły. Zasada działania d. bazuje na liniowej zależności odkształcenia sprężystego od wartości działającej siły (prawo Hooke´a). Elementem odkształcanym w d. jest przeważnie dirac paul adrien maurice czym jest.

Czym jest DIRAC PAUL ADRIEN MAURICE znaczenie w Słownik fizyka D .