Słownik CIEPŁO ROZPUSZCZANIA co to znaczy? Słownik jest pochłaniana w trakcie rozpuszczania 1mola.

Czy przydatne?

Co to jest Rozpuszczania Ciepło

Definicja z ang. heat of solution, z niem. Lösungswärme.

Co to znaczy CIEPŁO ROZPUSZCZANIA: liczba ciepła, która wydziela się albo jest pochłaniana w trakcie rozpuszczania 1mola substancji w dużej ilości danego rozpuszczalnika (tak dużej, aby dalsze rozcieńczanie nie dawało efektów cieplnych). Jednostka: J/mol. Substancje, dla których c.r. < 0, znajdują wykorzystanie w mieszaninach chłodzących
Definicja CIEPŁO WŁAŚCIWE:
Co to jest potrzebna do ogrzania jednostki masy substancji o ΔT = 1 kelwin. c - ciepło zgodne, m - masa substancji, ΔQ - dotarczone ciepło, ΔT - wzrost temp.. Ciepło zgodne danego ciała jest inne ciepło rozpuszczania co znaczy.
Definicja CIŚNIENIE POD ZAKRZYWIONĄ POWIERZCHNIĄ CIECZY:
Co to jest Δp wywierane na ciecz poprzez siły napięcia powierzchniowego. Dla menisku wypukłego Δp > 0 Dla menisku wklęsłego Δp < 0 Dla powierzchni o dowolnym kształcie: R1, R2 - promienie krzywizny dwóch ciepło rozpuszczania krzyżówka.
Definicja CYKL WĘGLOWO:
Co to jest AZOTOWY (CNO) BETHEGO - zobacz REAKCJE TERMOJĄDROWE W GWIAZDACH ciepło rozpuszczania co to jest.
Definicja CZYNNIK LANDEGO:
Co to jest zobacz Relacja GIROMAGNETYCZNY ciepło rozpuszczania słownik.
Definicja CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE.:
Co to jest atmosferę ziemską, poddane działaniu pola grawitacyjnego Ziemi, wywierają na jej powierzchnię ciśnienie zwane ciśnieniem atmosferycznym. Średnia wartość c.a. wynosi ok. 100 kPa i jest równoważna ciepło rozpuszczania czym jest.

Czym jest CIEPŁO ROZPUSZCZANIA znaczenie w Słownik fizyka C .