Słownik CIEKŁY KRYSZTAŁ co to znaczy? Słownik lecz także nie wszystkie właściwości.

Czy przydatne?

Co to jest Kryształ Ciekły

Definicja z ang. LIQUID CRYSTAL, z niem. FLÜSSIGKRISTALL.

Co to znaczy CIEKŁY KRYSZTAŁ: substancja mająca właściwości cieczy, lecz także nie wszystkie właściwości charakterystyczne dla kryształu, na przykład nie tworzy kropli kulistych, ale w kształcie brył regularnych. Przejście tej substancji ze stanu cieczy do stanu c.k., jak także ze stanu c.k. do stanu krystalicznego jest przemianą fazową 1 rodzaju. Cząsteczki c.k. bardzo silnie reagują na pole elektryczne. Zmieniają się przy tym jego własności optyczne. C.k. znalazły szerokie wykorzystanie w budowie wyświetlaczy i ekranów stosowanych w kalkulatorach, zegarkach, komputerach (LiQuid Crystal Display). Innym zastosowaniem jest pomiar temp. - zmiana barwy ciekłego kryształu w zależności od temp
Definicja CIŚNIENIE ŚWIATŁA.:
Co to jest elektromagnetyczna przenosząc energię, przenosi również pęd. Pęd wyrażony poprzez gęstość energii jest równy: Wektor pędu jest równoległy do wektora Poyntinga. Pęd przekazany powierzchni idealnie ciekły kryształ co znaczy.
Definicja CYKL ODWROTNY:
Co to jest zobacz TERMODYNAMICZNY Mechanizm CYKLICZNY (KOŁOWY ciekły kryształ krzyżówka.
Definicja CIŚNIENIE CZĄSTKOWE (PARCJALNE):
Co to jest zobacz PRAWO DALTONA CIŚNIEŃ CZĄSTKOWYCH ciekły kryształ co to jest.
Definicja COULOMBA PRAWO:
Co to jest naładowane elektrycznie cząstki znajdujące się w odległości r od siebie oddziaływują na siebie siłą, której wartość jest wprost proporcjonalna do wielkości ładunków cząstek i odwrotnie proporcjonalna ciekły kryształ słownik.
Definicja CIŚNIENIE STATYCZNE.:
Co to jest ciśnień statycznych na końcach poziomej rury, płyn przepływa poprzez tę rurę ( prawo Bernoulliego). Siły powiązane z c.s. wykonują pracę związaną z przemieszczeniem pewnej masy m płynu ciekły kryształ czym jest.

Czym jest CIEKŁY KRYSZTAŁ znaczenie w Słownik fizyka C .